سالن زیبائی پریکا...
 


موضوعات مرتبط: مو
[ 91/05/11 ] [ 5:53 PM ] [ paryka ]


موضوعات مرتبط: مو
[ 91/05/11 ] [ 5:52 PM ] [ paryka ]


موضوعات مرتبط: مو
[ 91/05/11 ] [ 5:50 PM ] [ paryka ]
یک فنجان زیبایی برای زیبایی پوست ، مو و ابروی شما!!
 

یک فنجان زیبایی برای زیبایی پوست ، مو و ابروی شما!!

اگر اخیرا با ریزش مو یا ابرو همراه بوده و یا پوستتان نسبت به قبل پژمرده و خسته به نظر می رسد و لکه هایی نیز روی آن پدیدار شده یک فنجان از این نوشیدنی پیشنهادی ما را در روز تجربه کنید...
 
آیا برای رشد مو و برطرف کردن کم پشتی ابروها چیزی را می توان جایگزین داروهای شیمیایی کرد ؟!
  
اگر اخیرا با ریزش مو یا ابرو همراه بوده و یا پوستتان نسبت به قبل پژمرده و خسته به نظر می رسد و لکه هایی نیز روی آن پدیدار شده یک فنجان از این نوشیدنی می تواند جایگزین خوبی برای داروهای شیمیایی باشد.
 
رزماری گیاهی دارویی است که عصاره ی آن باعث تسریع رشد مو شده و روغن آن برای پر پشت شدن ابروها استفاده می شود .
 
مصرف  جوشانده رزماری به حفظ سلامت پوست و مو کمک می کند.
جوشانده رزماری به صورت چای دم کرده می تواند موها را تقویت کرده و لکه های پوست را از بین ببرد.
 
 

موضوعات مرتبط: پوست، مو
[ 89/12/13 ] [ 3:47 PM ] [ paryka ]
 

 مدل جدید موی بلند برای خانمها در سال 2011 !!

چیزی که در سال جدید یک موی بلند را شکیل و زیباتر میکند یکدستی موها در قسمت جلوی سر است یعنی بر خلاف مد سال گذشته که چتری و کوتاهی موها...
 
موی بلند با همه ی زیبایی که دارد گاهی بر اساس ترکیب و نوع صورت و فرم چهره لازم به تغییراتی هر چند کم می باشد تا با یک تغییر کوچک جدای از ایجاد تنوع بتواند به چهره ای که ممکن است در اثر چاق و لاغر شدن تغییر کرده باشد فرم و حالت زیباتری ببخشد .
چیزی که در سال جدید یک موی بلند را شکیل و زیباتر میکند یکدستی موها در قسمت جلوی سر است یعنی بر خلاف مد سال گذشته که چتری و کوتاهی موها در قسمت جلو  زیاد دیده می شد این بار موهای قسمت جلوی سر هم میتواند به بلندی موهای پشت سر باشد و هم کمی کوتاهتر که با نحوه ی درست شدن خاص خود زیبایی موهای بلند را دوچندان خواهد کرد.
با نمونه هایی از این موهای بلند و نحوه ی درست شدنشان آشنا شوید:
 
1- موهای بلند با فرق کج یا صاف که از قسمت نیمه ی سر ویو و حالت دار می شوند :
 
 
 
 
 
2- که گاهی هم از نیمه ی سر موها به شکل فرهای درشت بابلیس می شوند :
 
 
 
 
 
 
 
3- کمی کوتاهتر همه از رو سشوار میشوند که بسته به سلیقه ها میتواند نوک موها صاف یا گرد درست شود :
  
 
 
 
 
 
 
 
 

موضوعات مرتبط: مو
[ 89/12/13 ] [ 3:39 PM ] [ paryka ]
 

جدیدترین مدلهای مو مخصوص دختران جوان

از آنجایی که مو در زیبایی چهره بسیار تاثیر دارد ، مدل موی مورد نظر نیز بر اساس مقتضای سنی هر فرد می‌تواند در زیباتر شدن چهره ی او موثر واقع شود.برای شما دختران جوانی که گاه دوست دارید طبق مد رفتار کرده بدون توجه به این که آیا این مدل در چهره و یا حتی شخصیت شما تا ثیر مثبت دارد یا منفی، راهکارهایی در هنر پیرایش وجود دارد که می‌تواند شما را در هما هنگ بودن چهره و مویتان راهنمایی کند...

1- مصری ساده : این مدل دخترانه و ساده را برای دختران جوانی که دارای صورتی گرد ولی گونه دار هستند پیشنهاد می‌کنیم چرا که در این مدل موها به طور یکدست از پشت تا دو طرف صورت و تا زیر چانه کوتاه می‌شود که هم با فرق از وسط و هم با فرق از دو طرف کج برای این صورتها مناسب است و باعث کشیدگی صورت شده و تپلی و گردی صورت را می پو شاند.با کشیدن سشوار از زیر، البته در بعضی مواقع ضروری ، این مدل بسیار شیک و ساده است.شاید بگویید موهای فری دارید که برای موهای فر شاید شیک تر هم باشد که با کمی کتیرا یا آبلیمو درست شود ،در هر صورت این مدل به حالت مو بستگی نداشته ودر سنین جوانی دختران مدلی قابل پسند و زیباست.

 2-مصری فانتزی: این مدل بیشتر متناسب صورتهای دخترانه ایست که صورتی کاملا گرد وبدون گونه دارندبطوریکه هیچ بر جستگی بر روی گونه ها نبوده و صاف دیده شود.در این مدل که پشت گردن یکدست وصاف کوتاه می‌شود ولی در قسمت جلو و دو طرف صورت بلندتر به سمت پا یین و مایل به زیر چانه زده می‌شود،ترکیب صورت را کشیده تر و زیباتر نشان می‌دهد زیرا مایل بودن وتیزی جلوی موها به سمت پایین صورت باعث کشیدگی و فرم دادن چهره خواهد شد.

 3-عروسکی:برای صورتهای جوانی که کمی کشیده و دراز به نظر می‌رسند این مدل مو که تقریبا در آن جلوی موها تا وسط سر کاملا خورد می‌شود و پشت سر یکدست و صاف است مناسب می‌باشد چرا که خورد شدن موها در بالای سر و دو طرف صورت باعث می‌شود که گردی وشلوغی آنها از کشیدگی ودرازی صورت کم کند وچهره را به سمت یک صورت بیضی شکل که متعادل است سوق دهد.

 4-مدل گرد یا پر:حتما برای دختر خانمهایی که صورتهایی بسیار کشیده ودراز و لاغر با پیشانی های بلند دارند این مدل را پیشنهاد می‌کنیم چون موها از روی گونه و با چتری از جلو ، گرد زده می شوند،با یک سشوار از رو در پر کردن صورت وزیباتر وشاداب تر کردن آن تاثیر زیادی خواهد داشت.

 5- مدل قارچی: این مدل برای دخترانی که از موی بلند خوششان نمی‌آید و در عین حال مدلی شیک وفانتزی را می‌خواهند مناسب است که البته آنهایی که گردنهای بلند و صورتهایی کشیده دارند و برای دختران چاق با گردنهای کوتاه توصیه نمی‌شود چون آنها را چاق ترو کوتاه تر نشان خواهد دادچراکه در این مدل مو،موهای پشت سراز زیر کاملا کوتاه شده وروی موها تا وسط گوش ودقیقا مثل قارچ یکدست در اطراف سر با کمی چتری سلیقه ای زده خواهد شد.         

6- مدل آلمانی: واما آن دسته از دخترانی که گفتیم گردنهای کوتاه وتپل داشته ومدل قارچی را به آنها توصیه نمی‌کنیم ،مدل شیک دیگری را برای آنها می‌شناسیم که در رفع کوتاهی گردن وکشیدگی آن به آنها کمک خواهد کرد وآن مدلی است که از پشت سر،زیر موها کاملا به سمت بالا و تا وسط گوشها کاملا کوتاه شده وبقیه ی اطراف سر یکدست وگرد زده نمی‌شوند،بلکه با فاصله های چند سانتی از جلو تا میانه ی گوش خورد می‌شوند وچون پشت سر کوپ شده وروی هم پر می‌شود از نظر دید چشم در رفع کوتاهی گردن کمک خواهد کرد.

 7- مدل خورد تکه ای یا فارا:این مدل بیشتر برای سنین 24 به بالا پیشنهاد می‌شودچون زیاد دخترانه نیست وبرای سنین نوجوانی که آنها را بیش از سنشان نشان خواهد داد توصیه نمی‌شود.این مدل برای دخترانی که اغلب موی خیلی بلند ولی نه یکدست، چه صاف وچه فر را دوست دارند مدلی شیک است که گرچه سلیقه ای روی مو می‌تواند زیاد یا کم خورد شود ولی وقتی از زیر سشوار شود به مدل کلوش تبدیل خواهد شدکه آن هم مدلی دخترانه وزیباست و به اکثر چهره هامی آید.

توصیه های مفید:

-اگر جلوی موهای شما کوتاه است ودوست دارید آنها را به سمت بالا اتو بکشید وصاف نگه دارید وحتما هم از انواع مواد ثابت کننده استفاده می‌کنید بهتر است این نکته را در نظر داشته باشید که این کار در ریزش موی شما بسیار تاثیر داشته وشمااثرات آن را  در دو،سه سال آینده خواهید دید .پس بهتر است حتی الامکان موهارا یک یا دو باردرهفته، به خصوص موهای جلوی سر که هم زودتر سفید میشوند وهم زودتر می‌ریزندرا اتوو یا سشوار بکشید واز فیکساتورها کمتر استفاده کنید.

 -اگر موهای خیلی بلندی دارید، حتماهر ماه یا دو ماهی یک بار یکی ،دو سانت از نوک آنها را بزنید تادر سلامتی و شادابی وجلوگیری از مو خوره به موهای خود کمک کرده باشید.

–بعد از حمام موها را به آرامی با حوله خشک کنید واز فشار دادن بیش از حد آنها که باعث ریزش مو می‌شود خودداری کنید.

  –اگر بعد از شامپو از نرم کننده استفاده می‌کنید ،آن را فقط به نوک موها بزنید واز زدن نرم کننده به ریشه ی مو خودداری کنید زیرا باعث ریزش مو خواهد شد.

–برای شستشوی موهای چرب از آب ولرم متمایل به سرد وبرای شستشوی موهای خشک از آب گرم متمایل به داغ استفاده کنید.

 –برای جلو گیری از ریزش وتقویت مو،می‌توانید دو تا سه قاشق غذا خوری از آب برنج آبکش شده را با یک زرده تخم مرغ مخلوط کرده وهفته ای یک بار به ریشه ی موها بزنید وبا کلاه پلاستیکی بپوشانیدو در بعد از یک ساعت بشویید


موضوعات مرتبط: مو
[ 89/07/04 ] [ 10:50 AM ] [ paryka ]موضوعات مرتبط: مو، آرایش
[ 89/07/01 ] [ 0:5 AM ] [ paryka ]


موضوعات مرتبط: مو، آرایش
[ 89/06/31 ] [ 11:57 PM ] [ paryka ]

 

 


موضوعات مرتبط: مو، پیرایش
[ 89/06/19 ] [ 6:16 PM ] [ paryka ]
 •  

  اتو کردن مو را جدی بگیرید

  ...در ادامه مطلب


  اتو کردن مو را جدی بگیرید

  رنگ موی سال

  ...در ادامه مطلب

  بر خلاف سال ها پیش که موهای فر مد بود، چند سالی است که هر چقدر موهای صاف تر و یک دست تری داشته باشید، برای رفتن به یک مهمانی زنانه مشکل کمتری دارید. ولی بسیاری از محصولات جدید، کار خانم هایی را که موهای فر و مجعد دارند، راحت کرده است. دو نمونه از محصولاتی که می توان با آن ها در خانه موهایی صاف را برای خود فراهم کرد: اتوی مو و سشوار است. اگر شما هم از گروه خانم هایی هستید که هر روز اتوی مو دست تان است، یک لحظه صبر کنید، دست نگه دارید و توصیه های ما را درباره ی استفاده ی صحیح از اتوی مو بخوانید.

  ۱) قبل از اتو کشیدن موها حتما موها را با سشوار خشک کنید وآب موها را کاملا بکشید.
  ۲) بعد از خشک کردن از براق کننده های مو در لابه لای موها بزنید.
  ۳) اگر موهای خیلی فر یا وزی داریدلایه های مو را برای اتو کشیدن باریک ونازک بردارید.
  ۴) برای موهای تقریبا صافی که فقط موج دارند ومی خواهید آنها را لخت کنید حتما قبل از اتو ،موادی مثل واکس مو یا کرم مو به مقدار کم به نوک انگشتان زده وبه همه جای موها بمالید تا پوششی بین موی شما واتو باشد واز سوختن مو جلوگیری شود چرا که این موها نسبت به موهای فر شکننده تر وضعیف ترند ومقاومت کمتری دارند اما در مورد موهای فر تنها قبل از اتو از براق کننده ها استفاده شود واز واکس وکرم مو بعد از اتو، برای گرفتن خورده موهای روی سر ومو خوره ها ،آن هم به مقدار خیلی کم کف دستها زده وروی موها بکشید .(استفاده به مقدار زیاد از واکس وکرم بعد از اتو در موهای فر موها را وز خواهد کردوقبل از آن هم در صاف کردن آنها شما را دچار مشکل می سازد )
  ۵) برای موهای خیلی فر بعد از یک بار اتو کشیدن همه ی موها با لایه های نازک ، مقدار کمی واکس مو را کف دستها زده وروی موها بکشید و بعد دوباره با جدا کردن لایه های ضخیم تر مو آنها را اتو کنید تا کاملا لخت وصاف شوند.
  ۶) حتی الامکان با فاصله ی ۲ سانت از ریشه ،موها را اتو بکشید زیرا اتو کشیدن موها از ریشه و نزدیک سر به موها آسیب جدی رسانده و باعث ریزش آنها خواهد شد.
  ۷) استفاده ی مکرر و زیاد از اتوی مو باعث ریزش و کم شدن و فاصله انداختن بین موها خواهد شد ،پس بهتر است تنها در مواقع خاص وگاهی اوقات این کار را انجام دهید.
  ۸) موهای رنگ و هایلایت و مش شده را حتما قبل از اتو با مقدار کمی واکس مو بپوشانید تا کمتر آسیب ببینندزیرا دکلره ورنگ مقاومت مو را در برابر حرارت کم می کند و به راحتی با گرم شدن موها ،آنها از وسط شکسته ومیریزند.
  ۹) برای موهای خیلی فر چه طبیعی و چه رنگ شده قبل از اتو ،بعد از شستشوی موها حتما از نرم کننده استفاده شود تا راحت تر موها صاف شوند ولی در مورد موهای نازک اما حالت دار توصیه نمی شود.
  ۱۰) از زدن ژل مو یا تافت ومواد چسبنده بعد از اتو کشیدن موها خودداری کنید مگر در موارد شینیون یا مدلهای فانتزی خاص که باید مو سفت و چسبنده شود.

  اگر موهایتان مش یا رنگ شده است
  موهای طبیعی در برابر حرارت اتوی مو مقاومت بیشتری دارند، ولی اگر شما موهایتان را رنگ، فر، مش یا های‌لایت کرده‌اید، باید در استفاده از اتوی مو دقت بیشتری به خرج دهید.

  درباره ی موهایی که به نوعی تحت تاثیر مواد شیمیایی قوی که در آرایشگاه‌ها برای تغییر رنگ مو استفاده می‌شوند، قرار گرفته‌اند و به نوعی آسیب دیده‌اند، حرارت اتوی مو ممکن است سبب آسیب بیشتر و حتی خشک شدن و ریزش این موها شود. بنابراین اگر موهایتان را مش، فر و دکلره کرده‌اید، تا حد امکان از اتوی مو استفاده نکنید.

  اگر هم مجبور شدید از اتوی مو برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید، آن را خیلی کم استفاده کنید. همچنین درجه اتوی مو را روی حرارت‌های پایین‌تر تنظیم کنید.
  استفاده از اتوی مو روی موهای مصنوعی
  این روزها بعضی از خانم‌ها در لابه‌لای موهایشان، موهای اکستنشن(مصنوعی) را اضافه کرد‌ه‌اند و از کلاه گیس‌ها برای پر پشت‌تر نشان دادن موهایشان استفاده می‌کنند.

  اتو کردن این موهای مصنوعی دقت بسیار بیشتری نیاز دارد، برای این که اگر شما این موها را با همان درجه حرارت اتوی مو که موهای طبیعی را با آن اتو می‌کنید، صاف کنید و یا با همان دفعات آن ها را صاف کنید، امکان سوختن و آسیب دیدن این موها وجود خواهد داشت. برای این که این موها آسیب نبینند و سالم باقی بمانند، حرارت اتوی مو را هنگامی که آن را روی این دسته از موها می‌کشید، کاهش دهید و از طرف دیگر، دفعات کمتری این موها را لای چنگک‌های سرامیکی اتوی مو قرار دهید.


  این توصیه‌ها را جدی بگیرید
  1- موهای تمیز را اتو کنید:

  بهتر است هنگامی که موهایتان را به تازگی شسته‌اید و تمیز کرده‌اید، از اتوی مو برای حالت دادن و صاف کردن موهایتان استفاده کنید. وقتی موهایتان چرب است و چند روزی است حمام نرفته‌اید، اگر از اتوی مو استفاده کنید، این چربی‌ها و آلودگی با حرارت اتو به خورد موهایتان می‌روند و موهایتان آسیب می‌بینند.

  2- سشوار بکشید:

  پس از صاف و یک دست کردن موهایتان با اتوی مو، روی آن ها سشوار بکشید. ولی به جای استفاده از باد داغ سشوار، از باد سرد آن استفاده کنید. این کار موهای شما را براق‌تر می‌کند و در عین حال چون از باد گرم سشوار استفاده نکرده‌اید، باز هم به نفع سلامت موهایتان کار کرده‌اید.

  3- پیش از‌ آن شانه کنید:

  برای این که حرارت اتوی مو کمتر روی موهایتان باقی بماند، پیش از اتو کردن موهایتان، آن ها را شانه کنید. حتما قبول دارید که اتو کردن و صاف کردن موهای شانه شده بسیار راحت‌تر از موهای نامرتب و درهم است. شما در این صورت می‌توانید دفعات کمتری اتوی مو را روی موهایتان بکشید.

  4- شب بهتر از صبح:

  بهتر است شب به حمام بروید و موهایتان را بشویید و تمیز کنید و سپس آنها را با اتو صاف کنید و به رختخواب بروید، چون این کار موجب می‌شود صبح موهای مرتب تر و زیباتری داشته باشید. اگر با موهای خیس و نامرتب بخوابید، صبح روز بعد باید مدت بیشتری را برای صاف کردن موهایتان با اتوی مو صرف کنید و به طور مسلم، موهایتان حرارت بیشتری خواهند دید.

  5- از ژل استفاده کنید:

  برای این که موهایتان بهتر حالت بگیرند، هر بخشی از آن را که می‌خواهید اتو بکشید، ژل بزنید، این کار موجب می‌شود موهایتان بهتر حالت بگیرند و زیبا و براق نیز به نظر بیایند.

  روش صحیح استفاده از اتوی مو
  اگر شما از این روش‌ برای اتو کردن موهایتان استفاده کنید، علاوه بر این که موهایی صاف و براق خواهید داشت، موهایتان سالم نیز می‌مانند:

  1- پس از شستن موهایتان و خارج شدن از حمام، موهایتان را با حوله‌ای خوب خشک کنید.

  3- سپس با یک شانه و با کمک دستان‌تان موهایتان را شانه کنید و آن ها را صاف کرده و یا به صورت حلقه‌‌حلقه شکل دهید.

   

  3- از اتوی مو برای صاف کردن موهایتان استفاده کنید. فراموش نکنید شما نباید بیش از پنج دقیقه اتوی مو را روی موهایتان نگه دارید

  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/17 ] [ 4:1 PM ] [ paryka ]

   

  پیشفرض مشکلات پوست و مو در بارداری

  بارداری دوره ای از تغییرات هورمونی و متابولیکی وسیع و شدید است که چون موقتی است- بدن قادر به تحمل آن می باشد. در طی این دوره تغییرات متعددی در پوست - ناخن و موها بروز می کند. ضایعات و تغییرات پوستی در طول بارداری فوق العاده شایع هستند.
  به علت شرایط خاص روحی و روانی زنان باردار- این تغییرات می توانند سبب بروز نگرانی هایی شوند که مربوط به زیبایی ظاهری- امکان عود در بارداری های بعدی- اثرات این تغییرات روی جنین و یا مجموعه ای از آنها باشد. تمام تغییرات پوستی در دوران بارداری از اهمیت یکسانی برخوردار نیستند.
  برخی از ضایعات شایع می باشند و تقریباْ در تمام زنان باردار مشاهده میشود و یا برخی ضایعات که اختصاص به دوران بارداری دارد و بعد از زایمان از بین میروند. حاملگی می تواند بعضی بیماریهای پوستی که فرد قبلاْ به آن مبتلا بوده را تشدید یا تخفیف دهد. حال به تک تک این تغییرات اشاره ای می کنیم.
  ● تیره شدن پوست (هیپرپیگمانتاسیون)
  بدلیل تغییرات هورمونی و افزایش تولید ملانین از سلول های ملانین ساز درجات مختلفی از تیره شدن منتشر پوست در اکثر زنان باردار در فاصله هفته های اول تا نیمه بارداری مشاهده می شود. این تغییرات در زنان با پوست تیره تر مشهود تر است.
  مناطقی از بدن که بطور طبیعی تیره تر هستند بیشتر دچار این فرآیند میشوند و تیرگی در این نواحی بیشتر دیده میشود بخصوص نوک سینه ها و هاله حاشیه آن- نواحی تناسلی و خط میانی دیواره شکم که به آن خط سیاه گفته می شود.
  همچنین گاهی این تغییرات در زیر بغل و کشاله ران ها نیز دیده میشود. این تغییرات بعد از دوران بارداری از بین می روند ولی ممکن است درجاتی از آن باقی بماند. همچنین خالهای تیره ممکن است کمی بزرگتر و تیره تر شوند و خالهایی که قبلاْ مورد توجه نبودند مشخص گردند. باید توجه داشت که این تغییرات در خالها بطور یکسان است و اگر تغییر خاصی در یک خال بوجود آید مثل بزرگ شدن - تیرگی شدید- و یا وجود علائمی مثل خارش - سوزش و یا خونریزی باید توسط یک متخصص پوست بررسی گردد. ماسک حاملگی یا ملاسما در بیشتر از هفتاد درصد زنان باردار بخصوص در سبزه رنگ ها در نیمه دوم زمان حاملگی بوجود می آید.
  این ماسک یا تیرگی در نواحی مختلف صورت ظاهر میشود و بیشتر در لب بالا- گونه ها- چانه - پیشانی و روی بینی دیده میشود که بدنبال تماس با آفتاب شدت می یابد. تیرگی معمولاْ به رنگ قهوه ای و بصورت قرینه می باشد. این تغییرات در زنان غیر باردار بدنبال استفاده از داروهای جلوگیری از حاملگی و یا گاهی بدون مصرف این داروها و حتی در مردان نیز ممکن است دیده شود. ماسک حاملگی بعد از زایمان از بین می رود و یا ممکن است با درجاتی از تیرگی باقی بماند.
  ● مو
  بیشتر زنان در زمان بارداری به درجاتی از پر موئی دچار میشوند که در صورت واضح تر از نواحی دیگر است. این پرموئی در نتیجه اثرات هورمونی دوران بارداری است و در فواصلی بعد از زایمان از بین میروند. در سر هم موها پر پشت تر میشوند و ریزش طبیعی مو هم کم میشود.
  بعد از زایمان بدلیل برگشت وضعیت هورمونی به قبل از بارداری ؛ نسبت موهای در حال رشد نیز به حالت طبیعی بر میگردد و سه تا پنج ماه بعد از زایمان یک ریزش نسبتاْ زیاد مو را خواهیم داشت که علاوه بر اثرات افت هورمونهای دوران بارداری؛ اثرات تغذیه ای و کاهش املاح خونی بخصوص آهن و همچنین مسائل روحی و روانی بعد از زایمان نیز در این ریزش سهیم هستند.
  شیر دادن جدا از مسائل تغذیه ای هیچ نقشی در ریزش مو ندارد و اگر مادری بطور صحیح تغذیه شود و کالری و ویتامین و آهن کافی به بدنش برسد با شیر دادن هیچ نوع اثری در بدن وی بوجود نمی آید. این ریزش بعد از زایمان با برگرداندن کمبود مواد خونی و تغذیه کافی معمولاْ بعد از چندین ماه بر طرف گردیده و تراکم موها به حد قبل از بارداری میرسد. در موارد نادری کمبود موهای ریزش کرده به حد قبل از بارداری نمی رسد که نیاز به بررسی بیشتر دارد. در صورتی که تا یک سال بعد از زایمان کمبود مو در سر و یا وجود موهای ضخیم در صورت و نواحی دیگر بدن که در دوره بارداری بوجود آمده از بین نرود باید بیمار از نظر هورمون آندروژن و وجود کیست و علل دیگر بررسی گردد.
  ● ناخن ها
  خانم های باردار معمولاْ از شکنندگی ناخن و ایجاد شیارهای عرضی در ناخن شکایت می کنند. و در مواردی ممکن است ناخن از بستر جدا شود. این تغییرات ناخن نیز به تغییرات هورمونی نسبت داده میشود. ولی باید علل دیگر این تغییرات در ناخن بررسی گردد. وجود خطوط تیره رنگ طولی در ناخن گرچه در دوران حاملگی ممکن است بوجود آید ولی رد کردن دیگر علل این خطوط تیره باید انجام گیرد.
  ● غدد عرق
  ترشحات غدد عرق در دوران بارداری در تمام سطح پوست بجز کف دست و پا افزایش دارد و بدلیل تغییرات هورمونی این دوره می باشد و به این دلیل زنان باردار بیشتر دچار عرق سوز میشوند.
  ● غدد آپوکرین
  این غدد بیشتر در نواحی زیر بغل و ناحیه تناسلی وجود دارند و مسئول بو بدن می باشند. در دوران بارداری ترشح این غدد کم میشود.
  ● غدد چربی
  در دوران حاملگی ترشح غدد چربی افزایش می یابد و بعد از زایمان به حد قبل از بارداری میرسد. اگر در این زمان این چربی های اضافی از سطح پوست شسته نشوند می تواند باعث بوجود آمدن جوش صورت گردند.
  ● عروق پوست
  تغییرات متعددی در ساختمان و عملکرد عروق پوست در طی بارداری ممکن است رخ دهد. از آنجا که این تغییرات منحصر به این دوره نیستند؛ در صورت بروز این تغییرات باید با یک متخصص پوست مشاوره گردد. این تغییرات شامل:
  ▪ آنژیوم عنکبوتی:
  به شکل یک برجستگی یا هم سطحی قرمز رنگ به اندازه سر سنجاق که دارای یک قسمت مرکزی و در اطراف آن یکسری عروق قرمز ریز بطور شعاعی دیده میشود. بیشتر این ضایعات در نیمه فوقانی بدن دیده میشود و معمولاْ در ماه های دوم تا پنجم بروز می کند و بعد از زایمان نیز از بین میروند. این ضایعه عروقی در افراد دیگر نیز می تواند دیده شود ولی در دوران بارداری شیوع آن نسبتاْ زیاد است.
  ▪ قرمزی کف دست:
  در زنان با پوست روشن بیشتر دیده میشود که بعلت تغییرات هورمونی و افزایش خونرسانی به سطح پوست می باشد ولی در بیماریهای دیگر نیز این پدیده بوجود می آید. زنان باردار با قرمزی کف دست اگر دارای علائم دیگر نیز باشند باید برای رد علل دیگر مورد بررسی قرار گیرند.
  ▪ واریس :
  وریدهای متسع (واریس) در پاها و هموروئید (بواسیر) از عوارض شایع حاملگی است و بعلت فشار جنین روی وریدهای بزرگ داخل شکمی و همچنین اثرات هورمونی زمان بارداری است. در صورتی که تورم و اتساع وریدی مشهود باشد با پزشک خود مشورت نمائید چون می تواند نتیجه مسمومیت حاملگی یا دیگر علل آن مثل ناراحتی قلبی باشد.
  ● لثه ها
  اکثر زنان باردار دچار قرمزی و تورم لثه ها میشوند بخصوص اگر بهداشت دهان و دندان بخوبی انجام نگیرد باعث دردناک شدن و زخمی شدن گردد. این تغییرات بعد از زایمان از بین می رود.
  ● خطوط کشش یا استریا
  پیدایش این خطوط در دوره بارداری یک یافته شایع می باشد. این خطوط در اکثر زنان باردار در ماه های ششم و هفتم حاملگی ابتدا در دیواره شکم ظاهر شده و بعداْ به میزان کمتری بر روی سینه ها نیز نمایان میشود.
  در نواحی دیگر از جمله ران ها و بازوها با در صد کمتری این خطوط دیده می شود. علت بوجود آمدن این خطوط پوستی را به تغییرات زمان بارداری و افزایش جثه جنین و فشار آن روی پوست و کش آمدن پوست و در نتیجه پاره شدن بافت الاستین که مسئول کشش و نگهدارنده پوست است، نسبت می دهند. رنگ این خطوط در ابتدا قرمز تا صورتی و یا ارغوانی است و گاهی همراه با خارش می باشد. بعد از زایمان این خطوط تا حدی جمع میشوند ولی بطور کامل از بین نمی روند و معمولاْ به رنگ پوست در می آیند و کمی فرو رفته و چروکیده دیده میشوند. استریا معمولاْ یک مشکل ظاهری است.
  ولی در مواردی که این خطوط وسیع باشند امکان زخمی شدن و عفونی شدن وجود دارد که باید مراقبت های خاصی انجام گیرد. استریا در موارد غیر بارداری نیز دیده میشود از جمله در پسر ها و دختران در سنین بلوغ که در ارتباط با افزایش سریعتر حجم بدن نسبت به رشد سطحی پوست است و در نواحی باسن، ران ها، کمر و سینه بوجود می آید.
  ● آویزه های پوستی (تگ پوستی)
  در اواخر حاملگی بصورت گوشت آویزان در نواحی گردن، صورت، سینه و زیر پستان برنگ صورتی یا هم رنگ پوست پدیدار می شود و شبیه زگیل می باشد. اندازه آنها می تواند کوچک به قطر سر سوزن تا اندازه یک نخود باشد و معمولاْ بعد از زایمان از بین می روند. باید آنها را از زگیل تشخیص داد چون اگر زگیل باشد باید بیشتر مورد توجه و درمان قرار گیرد.
  ● بیماریهای شایع خاص دوران بارداری
  یک خانم حامله علاوه بر بیماریهایی که یک فرد غیر حامله می گیرد به برخی بیماریهای خاص دوران بارداری نیز مبتلا می گردد.
  ▪ خارش حاملگی:
  حدود یک پنجم زنان باردار به درجاتی از خارش مبتلا میگردند. در اکثر موارد این خارش در زمینه یک بیماری پوستی شایع مثل کهیر، اکزما، حساسیت داروئی و یا ابتلا به بیماریهای قارچی یا انگلی مثل گال بوجود می آید ولی در اندکی از این خانمها خارش شدیدی وجود دارد که با هیچ ضایعه پوستی مشخصی همراه نیست که به آن خارش حاملگی می گویند. در این حالت خارش در سه ماهه سوم حاملگی بوجود می آید و اغلب محدود به شکم است ولی گاهی منتشر میگردد و به دست و پا هم میرسد.
  علت خارش حاملگی اختلال در ترشح صفرا از کبد می باشد. این خارش بعد از زایمان از بین میرود ولی در حاملگی های بعدی و یا با مصرف قرص ضد بارداری عود می کند. خارش حاملگی تاثیری بر روی سلامت مادر (بجز خارش) و جنین ندارد.
  ▪ بثورات کهیری حاملگی:
  در اندکی از زنان باردار بروز می کند و بصورت ضایعات کهیری است. معمولاْ این حالت در ماه آخر حاملگی دیده میشود ولی میتواند زودتر نیز ظاهر شود. این بیماری در حاملگی های اول دیده میشود و بندرت در حاملگی های بعدی با شدت کمتری عود دارد.
  علت آن دقیقاْ مشخص نشده ولی افزایش سن مادر و جنین را به آن نسبت میدهند. این بیماری بصورت ایجاد ضایعات کهیری شدیداْ خارش دار بیشتر در روی شکم نواحی خطوط پوستی (استریا) و در موارد نادری روی سینه، بازوها و ران ها ظاهر میشود.
  این ضایعات بعد از زایمان از بین میروند ولی بلافاصله بعد از زایمان ممکن است شدت آن افزایش یابد. این بیماری تاثیری بر روند حاملگی و سلامت جنین ندارد و معمولاْ نوزادان متولد شده بزرگتر از حالت طبیعی هستند. این بیماری درمان و مراقبت خاصی دارد که باید مورد توجه قرار گیرد.

  موضوعات مرتبط: پوست، مو، مشکلات پوست و مو در بارداری
  [ 89/06/17 ] [ 3:48 PM ] [ paryka ]

   

  نكاتي مراقبتي
  1- در شانه و برس مو با گذشت زمان گرد وغبار و آلودگي انباشته مي گـردد كـه بـهتر است برس و شانه خود را توسط اندكي شامپو و يا محلول نشاسته شستشو داده و موهاي گير كرده ميان آنها را بيرون آورده و تميز كنيد.

  2- موهاي خيس را به هيچ وجه شانه و برس نكشيد. مـوي سـر را نـيـز به سمت عقب شانه نكشيد با اين عمل به فوليكولهاي مو فشار وارد مي آوريد.

  3- از سشوار با درجه خيلي گرم استفاده نكنيد.

  4- براي رشد مو تغذيه مناسب داشته باشيد: رژيـم غـذايي شـمـا بـايـد حاوي ويتامين بيوتين، B6، اسيد فوليك، سولفور، روي، سيليس، بتاكـاروتـن كه در بـــدن مــــبــــدل به ويتامين آ ميگردد و در سبزيجات و ميوه هاي سبز رنگ و زرد رنگ موجود مي بـــاشــــد، پروتئين: سويا، تخم مرغ، ماست و حبوبات.

  5- سيگار نكشيد و از نوشيدنيهاي حاوي كافئين استفاده نكنيد.

  6- كمتر از غذاهاي چرب و شيرين استفاده كنيد.

  7- آب خيلي داغ به سرتان نزنيد، خواب كافي داشته باشيد و موهايتان را هر چند وقت يكبار كوتاه كنيد.

  8- پوست سر خود را ماساژ دهيد تا گردش خون در آن به خوبي جريان يابد


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/09 ] [ 3:3 PM ] [ paryka ]

   

  برای داشتن موهایی زیبا چه كاری انجام دهیم؟

  اگر دوست دارید هنگامی كه مقابل آینه ایستاده اید و به شانه كردن موهای خود مشغول هستید، از برق و زیبایی موهایتان به وجد بیایید؛ رعایت نكاتی را كه می تواند كمك بسیاری به این امر بكند در برنامه زندگی خود قرار دهید.

  در این جا به برخی نكات اشاره می كنیم:

  1 – انتخاب یك شامپوی مناسب مهمترین راه برای حفظ سلامت موی سر است
  . شامپو مسئول پاك كردن موها از هرگونه آلودگی، گرد و خاك و چربی است كه بر روی سر انباشته شده و برایش دردسر ساز شده اند. حال اگر شامپوی انتخابی ما توان از بین بردن این مواد زاید را نداشته باشد، در واقع به مهمترین وظیفه خود عمل نكرده است.

  هیچگاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید چرا كه این كار باعث شكنندگی مو می شود. اگر هم عجله به خشك شدن سریع مو داشتید، سشوار را روی گرمای كم یا متوسط بگذارید و آن را از فاصله دور به شكلی كه مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یك نقطه متوقف نشوید.

  2 – همیشه با توجه به نوع و جنس مو شامپوی خود را انتخاب كنید
  . شخصی كه موی چرب دارد نباید از شامپویی كه مختص موهای خشك است استفاده كند

  3 – به نحوه شستن موها دقت كنید
  به آرامی موها را بشویید و به تمیز شدن تمامی قسمت های آن توجه نمایید.

  4 – برای نرمی مو از نرم كننده استفاده كنید.
  اگرچه بسیاری از تولیدكنندگان ادعا می كنند كه شامپوهایشان حاوی نرم كننده است، اما بسیاری از آنها فاقد این ماده هستند و در نتیجه شخص نیاز دارد تا از یك نرم كننده جانبی نیز بهره ببرد.

  5 – پس از شستن، موهای خود را به آرامی با یك حوله خشك كنید
  توجه داشته باشید كه هیچگاه سشوار داغ را روی موی خیس نگیرید چرا كه این كار باعث شكنندگی مو می شود. اگر هم در خشك کردن سریع مو عجله داشتید، سشوار را روی گرمای كم یا متوسط بگذارید و آن را از فاصله دور به شكلی كه مرتب آن را روی قسمت های مختلف مو می چرخانید نگه دارید. هیچگاه برای چند دقیقه بر روی یك نقطه متوقف نشوید.

  6 – از شانه كردن موی خیس، جداً بپرهیزید
  بگذارید موهایتان كمی خشك شوند سپس با شانه ای كه دندانه هایش نیز درشت است، موی خود را شانه كنید.

  7 – از برس هایی استفاده كنید كه نرم و انعطاف پذیر باشد.

  انتخاب یك شامپوی مناسب مهم ترین راه برای حفظ سلامت موی سر است.

  8 – از رنگ مو كمتر استفاده كنید
  در صورت استفاده، مو را مرتب تقویت كنید.

  9 – از قرار گرفتن در نور شدید خورشید برای مدت زمان طولانی پرهیز كنید
  این كار می تواند بر ساختمان پروتئینی مو اثر بگذارد و آن را شكننده كند


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/09 ] [ 2:59 PM ] [ paryka ]


  موضوعات مرتبط: مو، آرایش
  [ 89/06/07 ] [ 1:34 AM ] [ paryka ]


  موضوعات مرتبط: شینیون، مو
  [ 89/06/06 ] [ 1:6 AM ] [ paryka ]


  موضوعات مرتبط: شینیون، مو
  [ 89/06/06 ] [ 1:4 AM ] [ paryka ]

  موضوعات مرتبط: مو، پیرایش
  [ 89/06/02 ] [ 10:16 PM ] [ paryka ]

   
   


  موضوعات مرتبط: سایه، عروس، شینیون، مو
  [ 89/06/02 ] [ 10:15 PM ] [ paryka ]


  The Nail Bar
  Beauty Centers & Nails in Lebanon


  موضوعات مرتبط: رنگ، مو
  [ 89/06/02 ] [ 1:10 PM ] [ paryka ]


  موضوعات مرتبط: رنگ، شینیون، مو، آرایش
  [ 89/06/02 ] [ 1:3 PM ] [ paryka ]

  Before

   

  Clip In

   


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/02 ] [ 12:58 PM ] [ paryka ]

  Before

   

  Clip in Ponytail

   


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/02 ] [ 12:56 PM ] [ paryka ]

  Step 1

   

  Step 2

   


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/06/02 ] [ 12:54 PM ] [ paryka ]

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  جدیدترین مدلهای رنگ مو پسرانه و مردانه 2010

   

   


  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


  رنگ مو پسرانه

   


  رنگ مو پسرانه

   


  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


   

  رنگ مو پسرانه

   


  موضوعات مرتبط: مو، جدیدترین مدلهای رنگ مو پسرانه و مردانه 2010
  [ 89/05/28 ] [ 4:29 PM ] [ paryka ]

   

  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن

   


  مو و لباس فشن


  موضوعات مرتبط: مو، آرایش
  [ 89/05/28 ] [ 4:21 PM ] [ paryka ]

   

   

                             

  عمل صاف کردن مو  امروزه توسط داروهای شیمیایی انجام می شود که با شکستن پل های گوکردی موی سر و تغییر ساختار و طرز قرار گرفتن این پلها موهای مجعد را به موی صاف تبدیل می کند. مواد صاف کننده از ماده ی فر و دکلره قوی تر است . بنابراین کار با آن با احتیاط کامل و دقت بیشتری باید انجام شود .

  هر ماده ی شیمیایی از رنگ گرفته تا مواد دکلره و مواد صاف و فر ، هر چند که با موفقیت انجام شود ، به نحوی به مو آسیب می رساند. موهای شما بعد از انجام عمل فر و صاف و دکلره حتی رنگ ساده دیگر آن موهای طبیعی مقاوم به حساب نمی آید و در مراحل بعدی یعنی اگر خواستید حتی بعد از 5 ماه بعد موهای صاف شده و یا ... خود را رنگ یا مش کنید ، به موهای شما موهای آسیب دیده یا موهای غیر مقاوم گفته می شود و باید از داروهای ضعیف برای کار با موهای شما استفاده شود و این فقط در آن صورت است که عمل صاف یا فر با موفقیت کامل انجام شود و اصلا منظورم موهایی که در اثر عملیات آرایشگاهی سوخته و خشک شده نست. باید از قید کار با آنها گذشت و اجازه داد که موها قدری استراحت کنند و مو های شما رشد کند و بعد با موهای سالم کار کنید. بنابراین همه ی موارد بالا بدین منظور گفته می شود که شما بتوانید به طور متنوع و با فواصل مناسب در مورد موهای خود تصمیم بگیرید و از انجام کاری بطور دائم اجتناب کنید.

     

   

                 

                                           

  در این تصویر تیوپی که بر روی آن SN نوشته شده مربوز به داروی قوی تر و برای موهای طبیعی استفاده می شود و تیوپ دیگر که بر آن SC نوشته شده  داروی ضعیف تر و برای موهای رنگ شده است

  عمل صاف کردن مو به سختی دکره یا فر نیست ولی نیاز به متخصص خوب و مسلط دارد. کسی که بتواند با آرامش و تسلط کامل این کار را برای شما انجام دهد .

  در هر بسته ی داروی صاف دو تیوپ وجود دارد که اولی داروی صاف است و دومی تثبیت کننده ی آن ، که معمولا بر روی آن نوترالیزور نوشته شده است .

     

                                                       

  در ایران معمولا از گلت که محصول شوارتسکف آلمان و ولا استرست  که محصول کارخانه ی ولا ی آلمان می باشد برای صاف کردن مو استفاده می شود . پین آپ نیز داروی مناسب ولی گرانتری است.

  همیشه سعی کنید برای صاف کردن مو از مواد بهتر استفاده کنید زیرا این کار استرس و ناراحتی های بعد از عمل را کمتر می کند و شما با اطمینان بهتری به کار خود ادامه می دهید . دارو های صاف به دو دسته ی قوی و ضعیف تقسیم می شوند. دسته ی قوی برای موهای طبیعی و رنگ نشده که مقاومت بالا دارند استفاده می شود و دسته ی ضعیف برای موهای رنگ و دکلره شده بکار می رود. فرمول ساخت هر کارخانه با کارخانه ی دیگر فرق می کند بنا براین بطور اکید توصیه می کنم اطلاعات روی بسته و یا بروشورها را به دقت بخوانید.  مدت مکث داروی صاف روی موهای سالم بین 20 تا 35 دقیقه و برای موهای آسیب دیده حداکثر تا بیست دقیقه است و نباید بیشتر دارو بر روی مو بماند . این نکته از مواردی است که بر روی داروهای صاف و فر نوشته شده است و در مورد مارک های متفاوت فرق می کند . این نکته را هرگز فراموش نکنید.

   

             

   

   

  مراحل صاف کردن مو

  ابتدا موها را شامپو کرده و بشویید . رطوبت زیاد آن را با کمک حوله بگیرد بطوری که مو رطوبت داشته باشد ولی چکه نکند. مرطوب بودن مو به عمل صاف کردن کمک می کند . همچنین می توانید از لوسیون هایی که قبل از صاف کردن  استفاده می شود روی موهای مرطوب بمالید. لوسیون را ابتدا به کف هر دو دست مالیده سپس آن را روی موهای مرطوب بکشید.  قبل از زدن دارو به دور گردن مشتری حوله یا ظرف مخصوص دور گردن را قرار دهید زیرا در هنگام صاف و فر کردن ، مو مقدار زیادی آب از دست می دهد و باعث خیس شدن لباسهای مشتری می شود .

  در مرحله ی بعد تقسیم بندی پنج گانه ی موی سر را انجام دهید . داروی صاف را درون کاسه ای ریخته و با برس رنگ شروع به کار کنید . مانند عمل رنگ کردن از دو سانت مانده به ریشه ، موها را کاملا آغشه به مواد صاف کنید. لایه هایی که جدا می کنید باید کاملا نازک باشد تا داروی فر بتواند بطور موثر بر روی آن اثر کند .  همینطور لایه لایه تا آخر ادامه دهید . سرعت عمل شما باید زیاد باشد . چون زمان عامل مهمی است . کم و زیاد شدن آن بر روی نتیجه ی کار اثر سوء      می گذارد. 

   

                          

  نحوه ی تقسیم بندی موی سر نشان داده شده است . کسانی که سریع تر کار می کنند می توانند سر را به سه قسمت تقسیم کنند .  

                                                              

  برای هر قسمت لایه ها ی مو باید نازک انتخاب شود تا دارو کامل به خورد مو برود . 

   

   

  توجه : در این مرحله نباید موهای مشتری را بکشید یا شانه کنید فقط مراقب زمان باشید . پس از گذشت بیست دقیقه ( این زمان برای مارک های مختلف متفاوت است ) دوباره از پایین شروع به زدن مواد به ریشه ی مو بکنید. لایه لایه موها را بردارید و ریشه ها را مواد بمالید . بعد از صرف دو دقیقه آهسته شروع به شانه کردن بکنید. مو را نکشید. این کار را به مدت 5 تا ده دقیقه بسته به مقاومت و نوع مو انجام دهید . بعد از این مدت ، درنگ جایز نیست . مشتری را به طرف سرشویی هدایت کرده و با آب ولرم رو به کمی گرم سر مشتری را آرام بشویید.  

                           

                                  

  عمل شست و شو بسیار مهم است. داروهای صاف و فر بسیار بد بو هستند . آنقدر باید مو رابا آب ولرم آرام بشویید تا دیگر از مو های مشتری بوی داروی صاف به مشام نرسد . تقریبا حدود نیم ساعت باید آب ار روی موهای مشتری بگذرد. اگر دارو بطور کامل از روی مو شسته نشود موهای مشتری بعد از عمل صاف شکسته و خرد می شود .   

  هنگامی که از شستشوی مو فارغ شدید رطوبت مو را با حوله بگیرید . سپس داروی نوترالیزور یا تثبیت کننده را درون ظرفی ریخته و با کمک یک اسفنح آن را بر روی مو بمالید. این کار باید بادقت فراوان انجام شود . مدت مکث نوترالیزور بر روی مو بین 5 تا ده دقیقه باز بسته به نوع مار ک دارو متفاوت است . بعد از مدت مکث نوترالیزور مو ها را با دقت شسته و آبکشی نمایید . می توانید از یک کاندیشنر خوب بعد از اتمام کار نیز استفاده کنید و دوباره موها را آبکشی نمایید . سپس موها را با حرارت ملایم خشک و فرم دهید .

   

    

                                               

   

  این هم موهای زیبا بعد از صاف شدن  

                         

   

  یک نکته ی مهم دیگر: برای اینکه موهای صاف شده ی شما همیشه شاداب باشند بهتر است قبل از حمام موها را به روغن زیتون ، روغن بادام و یا روغن کنجد آغشه کرده و بگذارید حداقل نیم ساعت روی مو ها بماند و بعد  استحمام کنید . و یا از کاندیشنر های مخصوص موهای صاف استفاده کنید . من هر دو مورد را توصیه می کنم. 


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/23 ] [ 2:2 PM ] [ paryka ]

   

  بیشتر اوقات خیلی از خانم به آرایشگاه ها مراجعه می کنند نه بخاطر این که موهایشان را کوتاه کنند بلکه بخاطر این که می خواهند به بلندی موهایشان فرم و شکل تازه ای بدهند . اکثر خانم ها اگر اغراق نکرده باشم  نگویم 99% می توانم بگویم که 95% آنها قریب به اتفاق معتقدند که آرایشگرها در همه جای دنیا مثل هم هستند و یک سانتیمتر را شش سانتیمتر می فهمند!!! راستش را بخواهید من خودم هم با این نظر موافق هستم زیرا بارها برایم این اتفاق افتاده است و هر بار  از آرایشگاه ناراحت بیرون آمده ام. اگر کسی برای کوتاهی موهایش 3 سانتیمتر را در نظر بگیرد ، من 5/2 سانتیمتر موهایش را کوتاه می کنم. و این مورد چیزی است که رضایت اکثر مشتری ها را جلب می کند. به همین خاطر به همه ی خانم های آرایشگر یا هنر جوهای آرایشگری توصیه می کنم که هر وقت با قیچی بالای سر مشتری بودید در دل به خودتان  بگویید :" ایشان نیز به اندازه ی من موهایشان را دوست دارند و شاید خیلی بیشتر " پس در کوتاه کردن قد موها بسیار دقت کنید .

  در زیر نحوه ی مرتب کردن یک موی بلند را مرحله به مرحله توضیح می دهم : 

   

                                          Before the hair cut 

   

  مو را مرطوب کرده و هر لایه را در  جهت خواب خودش به آرامی شانه و به طرف پایین صاف و مرتب کنید. 

       

                                   Hair divided into four sections

                                        

  مو را بطور عمودی به چهار قسمت مساوی تقسیم کنید .( از فرق سر تا انتهای گردن و از پشت گوش تا گوش دیگر . این طوری سر به چهار قاچ عمودی تقسیم می شود . ) لایه های طرفین سر را با کلیپس ثابت کنید تا در حین کوتاهی تداخل ایجاد نکند و کار شما دقیق تر انجام شود .  

   

   

                                           

  قد مو را مشخص کنید . مثلا مشتری مایل است به اندازه ی سه سانتیمتر موهاییش را کوتاه کند. برای انجام این کار ما کوتاهی را با زاویه ی صفر شروع می کنیم . یعنی بدون اینکه مو را بلند کنیم سر جایش و مماس با پوست بدن از پایین به اندازه ی سه سانتیمتر کوتاه می کنیم. همین کار را هم برای لایه ی بعدی پشت سر انجام می دهیم یعنی با داشتن قد راهنمای لایه ی اول لایه ی بعدی را نیز با همان زاویه ی صفر درجه کوتاه می کنیم .  

    

                                          Vertical parting 90 degree angles

  بعد از اینکه این لایه ها را به قد مورد نظر کوتاه کردیم ، برای اینکه یک مدل فانتزی ایجاد کنیم همین لایه را به طرف بالا گرفته و با زاویه ی 90 درجه و عمود بر پوست سر با نوک قیچی پیتاژهای زیگزاگ در آن ایجاد می کنیم . یا می توانیم از قیچی پیتاژ استفاده نماییم. این کار خط قیچی را از بین برده و مو را لایه لایه و پرپشت تر نشان خواهد داد.  بعد از مرتب کردن لایه های پشت سر ، طرفین سر را نیز با زاویه ی صفر و با در نظر گرفتن قد راهنمای نزدیک به گوش کوتاه می کنیم. حالا دور تا دور سر با زاویه ی صفر کمی کوتاه شده است .

   

                                      Cutting hair     

   

   سپس هر یک از این چهار لایه را بار دیگر با زاویه ی 90 درجه گرفته و انتهای مو را با کوتاهترین قد راهنما کوتاه می کنیم . 

   

                                              Point cutting hair

   و باز با نوک قیچی می توانید مو را پیتاژ کنید یا از خود قیچی پیتاژ استفاده کنید .  

   

                                          how to razor hair

  برای سه لایه ی باقی مانده نیز این کار را تکرار کنید . حالا فرم دهی به مو به اتمام رسیده است . این مو را می توانید به دو مدل کلاسیک قدیمی و صاف و درهم امروزی فرم دهید. این بستگی به موقعیت اجتماعی ، سن طرف و مکانی که مشتری خود را برای ورود به آن آماده می کند بستگی دارد. یک آرایشگر خوب باید موقعیت های اجتماعی افراد را به خوبی تشخیص بدهد و با توجه به علاقمندی مشتری کار را به اتمام برساند .  

   

                                         flat iron hair   

   

                     

  ابتدا مدل صاف و درهم امروزی: 

    کف دستهایتان را به سرم یا پماد فرم دهنده یا براق کننده آغشه کنید و آن را بر روی ساقه ی مو بکشید. سپس به کمک اتو مو ، مو را به لایه های نازک تر تقسیم کرده و مانند شکل اتو کنید. این کار را برای تمام دور سر انجام دهید. 

   

                                                                              

                                 این هم یک موی صاف اتو شده بعد از اتمام کار  

   

  یا می توانید آن را به شکل یک مدل کلاسیک فر دار آماده کنید برای این منظور کمی اسپری مو را قبل از فر کردن به مو بپاشید این کار استحکام فر مو را بیشتر می کند . 

   

                                        curly hair 

   با کمک بابلیس لایه ی نازکی از مو را برداشته و به دور آن بپیچید و بعد از زمان کوتاهی حلقه ی مو را به آرامی باز کرده و برای اطمینان بیشتر دو باره کمی اسپری تثبیت کننده به آن بپاشید . این کار را برای دور تا دور موهای سر انجام دهید . بعد از خشک شدن موها می وانید با نوک شانه فرها را از هم باز کنید تا مو پر پشت تر نشان داده شود . 

   

                                            Final curly hair

                      و در نهایت این هم یک استیل کلاسیک زیبا با موهای فردار زیباتر  

   

  امیدوارم که از درس امروز استفاده کرده باشید. نحوه ی مرتب کردن مو به این شکل وقت کمتری می برد و رضایت مشتری را بهتر جلب می کند.  


  موضوعات مرتبط: مو، پیرایش
  [ 89/05/23 ] [ 12:50 PM ] [ paryka ]

   

   

   

  مشکی پر کلاغی

  به غیر از رنگهای طبیعی بقیه ی رنگها رنگ فانتزی هستند .  

  فرق رنگهای طبیعی با فانتزی:

  -          قدرت پوشش دهندگی موهای سفید را دارند

  -          قابل ترکیب با تمام سری رنگها هستند .

  چند نکته ی مهم :

  هیچگاه رنگها با تن های متفاوت را با هم ترکیب نکنید زیرا ایجاد بی نظمی م یکند .

  هیچ گاه بیشتر از دو یا سه رنگ را با هم مخلوط نکنید زیرا رنگ ثبات لازم را پیدا نمی کند .

  هیچگاه رنگهای کارخانه های متفاوت را با هم ترکیب نکنید چون هر کارخانه ای فرمول مخصوص به خود را دارد .

  در صورت نیاز رنگهایی را که اختلاف تن و پایه ی آنها زیاد نباشد را می توان در شرایط خاص مطرح شده ی زیر با هم ترکیب کرد .

  -           سری سرد در یک پایه مثلا  M8 + A8 + N8

  -          سری گرم در یک پایه R7 + V7

  -             سری N با هر رنگی ولی با یک پایه ترکیب می شود .      N9 + C9

   


  موضوعات مرتبط: رنگ، مو
  [ 89/05/23 ] [ 12:18 PM ] [ paryka ]
  www.delbar72.blogfa.com

   

   

  مدل مو فشن زنانه

  www.delbar72.blogfa.com

   

   

   

   

  مدل مو فشن زنانه

  مدل مو فشن زنانه
  موضوعات مرتبط: سایه، رنگ، مو، آرایش
  [ 89/05/22 ] [ 1:55 PM ] [ paryka ]
  افرادی که موهای فر یا مجعد دارند همیشه با مشکل نگهداری از موهای خود روبرو هستند و آرایش موهای مجعد سختر از موهای صاف است. یکی از مشکلات موخوره در انتهای موهاست که مو درواقع دوشاخه میشود. برای اینکه از موهای فر خود مواظبت کنید به موارد زیر دقت کنید:
  هر ۴ تا ۶ هفته نوک مو های خود را کوتاه کنید. این اولین قدم مواظبت کردن از هر نوع مویی است. برای اینکه مو در هر ۴ هفته یک اینچ یا دوونیم سانت بلند میشود. اگر می خواهید مدل موی خود را داشته باشید و مو های شما همیشه خوش حالت باشد ا آنرا هر ۴ تا ۶ هفته یک سانتیمتر کوتاه کنید.
  ۲- اگر مو های مجعد و فر دارید هیچوقت آنرا وقتی که خشک است شانه نکنید. برای اینکه این کار باعث میشود که مو ها شکننده بشود. و صدمه زیادی به موهای شما میزند. با اسپری اکسیژن رسا ن یا شیر رولون یا آب ابتدا به موها اسپری کنید تا موها نمناک شوند و بعد با شانه دنده درشت مخصوص موی فر آن را به آرامی شانه بزنید.دفعه که موهای خود را میشورید از نرم کنندهای خوب و یا ماسک مو استفاده کنید. و وقتی کاندیشنر روی موهای خود دارید با شانه دندانه درشت موهای خود را شانه کنید.

  این دو محصول حرفه ای شرکت اورآل می باشند که در اینجا به شما مژده می دهیم از آنجائیکه انستیتو صورتگران نمایندگی مجاز فروش محصولات اورال حرفه ای در تهران می باشد میتوانید این محصولات را به راحتی از ما خریداری کنید. شامپو این محصول دقیقا مخصوص موهای فر و مجعد و فریز شده است پس از استفاده از این شامپو به راحتی دستان خود را در موهایتان ببرید و می بینید موهای شما به شدت نرمتر و درخشان تر می شوند و اما محصول دوم معجزه دیگر از این شرکت است (بله ماسک تقویتی مخصوص این نوع موهاست که فقط در ۳ دقیقه موهای شما را ویتامینه و درخشان و بسیار نرم و لطیف می کنید به طوری که فرهای سر شما بسیار زیبا خواهند شد کافی است بعد از شامپو کردن هفته ای ۲ مرتبه یک قاشق مرباخوری از این ماسک را روی موهای نمدار خود ماساژ دهید و بعد از ۳ دقیقه موهایتان را آبکشی کنید. دیگر احتیاج به هیچ نرم کننده ای ندارید.
  0- اگر میخواهید که موهای خود را فر نگهدارید و فر شما پف یا فریز نکند بهترین کار این است که قبل از اینکه موهای خود را خشک کنید از مواد مناسب موهای فردار مانند سرم مو لیس اکستریم بزنید و یا از موس های حرفه ای شرکت اورآل موس حجم دهنده ولوم مخصوص ریشه و موس حجم دهنده ریشه و ساقه باهم که ولوم اکستریم است استفاده نمائید این محصول مانند موس های دیگر موهای شما را خشک و بدحالت نمیکند. و در حالیکه رطوبت مو حفظ می باشد رنگ موی شما را صد چندان زیبا تر جلوه خواهد کرد. این دو محصوص نیز در سال ما موجود می باشد شما می توانید برای دستیابی به لیست محصولات اورال به قسمت فروش محصولات و قیمتها مراجعه و برای خودتان محصول مورد نیازتان را سفارش دهید. علاوه بر این محصول کرم موی مخصوصی نیز برای این کار وجود دارد که بعد از اینکه از حمام آمدید و با حوله موهایتان را ۸۰٪ خشک کردید شما از این کرم مو به موهایتان زده و به فرهای خود با دستانتان چنگ بزنید هیچگاه شانه نزنید و موهایتان را نکشید این محصولات موهای شما را مرطوب نشان می دهد و هرچه موهای فر به نظر مرطوب بیایند زیباتر جلوه خواهند کرد.
  1- ۶- اگر میخواهید میتوانید موهای خود را سشوار کنید یا با اتوهای مو صاف کنید. که بهتر از صاف کردن دایمی مو است. برای اینکه مواد صاف کننده دائمی مواد شیمیایی قوی هستند که به مو صدمه میزنند. ما هیچگاه این روش را پیشنهاد نمی کنیم. وقتی وسایلی برای سهولت این کار وجود دارد. اتوهای مو رطوبت مو را از بین میبرد و مو مدت بیشتری صاف میماند و حالت خود را نگه میدارد. خواهر من موهای فری دارد و البته با این روشهایی که در بالا خدمتتان توضیح دادم موهای فری بسیار زیبایی داردو البته از اتو هم استفاده می کند و همینطور براشینگ لخت. که به نظر من بهترین وسیله آرایشگری است که تا به امروز بوجود آمده اند. با اتو های مو اعتماد بنفس زیادی کسب میکنید که بدون اینکه هر روز نگران موهای خود باشید فقط موها ر ا شانه کنید و شما آماده هستید تا بیرون بروید. ولی یادتان باشد برای جلوگیری از آسیب رسیدن به موها قبل از اتو مو و قبل از براشینگ های شدید که منجر به صاف شدن موهایتان می شود آب زیادی از موهایتان را از دست میدهید و برای جلوگیری از این مهم بهتر است حتما از سرمهای لیس اکستریم لخت کننده سری اکسپرت اورآل استفاده نمائید که هم کار شما را سهل تر میکند و هم استحکام زیادی به موهایتان میبخشد مانع از خشک شدن و مانع از پیدایش موخوره موهایتان میشود و موهای شما را تقویت لخت تر و درخشان تر می نماید. این محصول در سالن ما موجود می باشد.

  استفاده از این محصول بعد از اینکه موهایتان را شسته اید و آب موهایتان را با حوله گرفتید ۲ یا ۳ پاف بسته به حجم و اندازه موهایتان به کف دستان خود زده و آن را به تمام قسمتهای مختلف موهایتان پخش کنید و ماساژ دهید و سپس اتو کنید و یا سشوار بکشید ببینید چقدر آسان موهایتان لخت و براق می شود. ما در سالن خودمان نیز از این محصول استفاده می کنیم و آثار رضایت مشتری در چهره اش هویداست.
  ۸- اگر بتوانید از کاندیشنر و یا نرم کننده هایی استفاده کنید که نیازی به شستن نداشته باشد که به اصطلاح leave in conditioner نامیده میشوند خیلی خوب است دقیقا کرم موی اورآل که بعد از حمام استفاده میشود نیاز به آبکشی ندارد و همینطور گارنیر مخصوص موهای مجعد و فر دار و آنتی فریز می باشد موهایتان را تقویت کرده و رطوبت آن را حفظ می کند بعد از استفاده از این کرم مو میتوانید آن را رها کرده تاموهایتان به صورت طبیعی خشک شود یا بعد از کرم سشوار بکشید. وقتی مو های خود را کرم زدید به آن دست نزنید فقط اسپری مو بزنید مثلا تافت مخصوص اورآل و یا موس مخصوص و با مشت کردن موهای خود به آن حالت فر بدهید.
  نظر سنجی ها نشان میدهند که اصولا خانمها با موی فر در نظر آقایان سکسی تر و جذابتر هستند. بعضی از خانمها بی دلیل نسبت به موی فر خود حساس هستند و مرتب میخواهند به هر قیمتی شده موهایشان را صاف نمایند اما خبر ندارند با موی فر خوشگل تر و دلربا تر هستند. به هرحال لازم به ذکر است بدانید زیباترین شینیونهای امسال به صورت شلوغ و با موی فر درست می شوند و خانمهایی که موی صاف دارند تمایل زیادی در فر کردن موهای خود نشان می دهند و به طور کلی باید بگویم خانمها مژده به شما که امسال موی فر تو هالیوود مد است.


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/21 ] [ 12:50 PM ] [ paryka ]
  محصولات زیبایی می توانند به شما در داشتن ظاهری زیبا کمک کنند. محصولات بهداشتی زیبایی حتما نباید گران قیمت باشند و شما می توانید محصولات زیبایی را با بهترین نتایج در منزل تهیه کنید.

  شامپو های گیاهی : راحت ترین راه برای ساختن یک شامپوی گیاهی این است که اول با یک شامپوی ملایم شروع کنید و سپس دم کرده (معجون دست ساز) خود را به آن اضافه کنید باضافه چند قطره از روغن های خوش بو کننده((Essential Oils برای خوش بو کردن موها.
  شامپو بچه برای اینکار بسیار مناسب است. شما به یک قسمت از شامپو و ۵ قسمت از دم کرده خود نیاز دارید. انواع مختلف گیاهان وجود دارند که شما می توانید از آنها استفاده کنید. اما شما باید حتما خصوصیات هر گیاه را مطالعه کرده و سپس اقدام به درست کردن شامپوی گیاهی نمایید تا از سالم و بی ضرر بودن آن اطمینان حاصل نمایید. دانه های سیر و پیاز و پوست گردو موهای تیره را روشن می کند. اسطوخودوس برای موهای چرب مفید است. جعفری موهای شما را شفاف و براق می کند و مثل اکلیل کوهی شوره سر را از بین می برد. اکلیل کوهی و پوست گردو می توانند موهای شما را تیره تر نمایند. Lime Flowers گلهای آهکی مثل آویشن موی شما را نرم و لطیف میکند. گل لادن رشد مو را تسریع می کند و مریم گلی نه تنها موها را تیره بلکه موهای خاکستری و سفید را به همان اندازه نرم می کند.

  شامپو ماست: ۳ قاشق سوپخوری ماست ، ۳ قاشق سوپخوری آب و ۳ قاشق سوپخوری ژلاتین را مخلوط کرده و بروی مو ماساژ دهید. سپس موهایتان را آبکشی کنید.
  شستشوی مو با عسل: ۱ قاشق چایخوری عسل را به اضافه ۴ فنجان آب گرم به اضافه ۱ قطره روغن معطر یا عطر دلخواهتان را مخلوط کنید. طبق معمول موهای خود را بشویید.

  بلافاصله بعد از شستن آنها را خشک کردید مخلوط بدست آمده را آهسته به موهایتان بزنید بطوری که تمام تارهای موی شما آغشته به این مخلوط شود. بگذارید موهایتان در هوای آزاد (ترجیحا ) خشک شده تا شما موهای براق و نرمی داشته باشید.
  شامپوهای دارویی گیاهی
  شامپوهای دارویی گیاهی که کمتر موجب تحریک مو می شوند، اختلال ترشح پوست را نیز درمان می نمایند که شامل انواع زیرند:
  شامپو جوشانده چوبک: یکی از شامپوهای مناسب موی سر می باشد که برای شست و شو ابتدا باید یکصد گرم چوبک را در یک لیتر آب به مدت ۱۵-۳۰ دقیقه جوشانده و پس از گذراندن از صافی، مصرف نمایید.
  شامپوی ذکر شده به علت دارا بودن “ساپوتین” موی سر را به خوبی تمیز نموده و دارای مواد قلیایی نیست و پوست سر را تحریک نمی کند.
  شامپو تخم مرغ: یکی دیگر از پاک کننده های موی سر می باشد که برای موهای لطیف خراب شده مصرف می شود. برای شست و شو باید دو عدد زرده تخم مرغ را در یک لیوان آب خیلی گرم حل نموده و از صافی گذراند و سپس موی سر را شست.
  شامپو چوبک و تخم مرغ : می توان جوشانده چوبک و دو عدد زرده تخم مرغ از صافی گذشته را مخلوط کرده و به عنوان شامپو برای موهای شکننده و بسیار کثیف استفاده نمود.

  شامپو برای درمان شوره سر
  ۲ قاشق چایخوری اکلیل کوهی و ۲ قاشق چایخوری آویشن را در یک کاسه ریخته و ۲ سوم فنجان آب جوش به آن اضافه کنید و در ظرف را بگذارید و اجازه دهید تا مدت ۲۰ دقیقه خیس بخورد.

  آب مخلوط بالا را بعد از ۲۰ دقیقه بگیرید و درون بطری بریزید و سپس سرکه سیب را اضافه کرده و هم بزنید. بطری را در محل خشک و خنک نگهداری نمایید. سر خود را بعد از شستن با شامپو آبکشی کنید. کمی از محلول داخل بطری بر روی سر ریخته و ماساژ دهید . قبل از خوابیدن در بین دفعات شامپو کردنها، سر خود را با مقداری از محلول ماساژ دهید. اینکار می تواند شوره سر شما را از بین ببرد.


  موضوعات مرتبط: ماسک ها، مو
  [ 89/05/21 ] [ 3:47 AM ] [ paryka ]
   

  صورت قلبی شکل

  ویژگی ها: پیشانی پهـن ترین نـاحـیـه صـورت میباشد و بتدریج بسمت چـانه باریک می گـردد (تقریبا نوک تیز)، استخوان گونه برجسته.

  هدف: بـاریـک تـر جـلوه دادن پیـشانـی و افزودن پهنا به چانه و گونه.
  مدل مو: متـقـارن و یـا نـامـتـقارن، بیـشـتــریـن پر پشتی در ناحیه چانه و گونه، چـتری اختیاری می باشد، نــاحیه فرق سر زیاد پر نباشد، مدل موی کوتاه تا چانه.


  صورت مثلثی شکل

  ویژگی ها: پیـشـانی بـاریـکتـرین ناحیه صورت میباشد و بتدریح بسمت گونه و چانه عریض تـر میگردد.

  هدف: افزودن پهنا به ناحیه پیشانی، کم عرض جلوه دادن چانه و گونه.
  مدلهای مو: متقارن و یا نامتقارن،مدل مـو باید در ناحیه گوش و بالاتر پرپشت تر بوده و بـتـدریج به سـمت گـردن و پشـت گـردن بــاریک گردد. زیر گوشها را پرپشت نکنید،مدل موی کوتاه تا چانه.


  صورت بیضی

  ویژگی ها: چانه اندکی باریک تر از پیشـانـی و استخوان گونه برجسته میباشــد. ایـده آل ترین شکل صورت به خاطر تقارن و تناسب آن.

  هدف: حفظ تقارن و تناسب صورت.
  مدلهای مو: متقارن و یا نامتقارن، هر نوع مدل مویی مناسب میباشد.


  صورت گرد

  ویژگی ها: صورت گرد و با زوایای اندک، طول و عرض صورت تقریبا یکسان میباشد.
  هدف: باریک تر و کشیده تر جلوه دادن صورت.

  مدلهای مو: نامتقارن بهترین است. بیـشتـرین پر پشتی در فرق سر، مدل مو کوتاه و تـا مــیانه گردن(از مدل موهای با طول تا چانه پرهیز کنید)


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/21 ] [ 2:39 AM ] [ paryka ]

   

    

   

  در هنگام بند زدن در جهت حرکت عقربه های ساعت و یا خلاف آن حرکت می کنیم . جهت کندن و حرکت نخ بند باید در جهت خواب مو باشد . برای قسمتهای گونه و چانه و پیشانی نخ بند و دست را بر روی صورت می خوابانیم .

  توجه : برای بند زدن دور چشم یا دور لب و ابرو ، حرکت نخ و دست نزدیک به نزدیک و با احتیاط کامل و بطور سطحی و مماس با پوست انجام می شود .  

   

   

  برای جلوگیری از التهاب پوستی بعد از بند زدن از فرمول مایع زیر استفاده می شود:

  -        زاج سفید به اندازه ی یک نخود ( می توانید از عطاری تهیه کنید )

  -        یک قاشق الکل سفید

  -        یک قاسق آب لیمو ( تازه ی آن بهتر است )

  -        شصت سی سی آب جوشیده ی سرد شده ( معادل شیشه س شربت سرما خوردگی کودکان )

  -        این محلول می تواند به مدت یک هفته در یخچال نگهداری شود . 

   

  نکاتی در مورد اپیلاسیون : 

   

    

   

  -        موم اپیلاسیون را بطور آماده از داروخانه خریداری می کنید

  -        سلیفون مخصوص اپیلاسیون را نیز بطور آماده از داروخانه آماده می کنید

  -        چوب معاینه را نیز می توانید از داروخانه تهیه کنید ( جهت یهداشتی تر بودن هر چه بیشتر )

  اگر دستگاه مخصوص اپیلاسیون را در خانه ندارید می توانید ظرف موم را داخل ظرف آبجوش قرار دهید تا حرارت مناسب را پیداکرده و به حالت نرم و مایع درآید . حرارت نباید بطور مستقیم به موم بخورد ( یعنی از گذاشتن مستقیم موم بر روی آتش خود داری کنید . درجه ی حرارت موم نباید به قدری باشد که موم حالت جوش پیدا کند .  توسط چوب معاینه مقداری از موم را گرفته و بصورت لایه های نازک به جهت خواب مو می کشیم بعد نوار سلیفون را بر روی آن قسمت گذاشته چند بار با پشت دست بر روی آن می زنیم تا موم ها کاملا به سلیفون بچسبند . بعد سلیفون را خلاف جهت رویش مو که موم ها را مالیدهایم بصورت مماس با پوست می کشیم . هنگام کشیدن باید دقت کنیم که دستمان بالا نیاید زیرا باعث پاره شدن مویرگها می شود. 

   

   

  بعد از اینکه اپیلاسیون انجام شد ، موضعی که اپیلاسیون انجام شده را حتما با آب سرد و فشار آب خنک نمایید زیرا باعث سفت و منقبض شدن ماهیچه می شود و از شل شدن عضله جلوگیری می کند . همچنین موضع را هرگز با حوله خشک نکنید . بعد از اپیلاسیون از پودر بچه یا کرم های بعد از اپیلاسیون استفاده می کنیم.

  برای پوست های بسیار حساس از پماد کالان دولا استفاده کنید.   

   

  تقسیم بندی پنج قسمتی سر :  

   

  این تقسیم بندی جهت براشینگ و کوتاهی و در بعضی از شینیونها استفاده می شود .

  -        از وسط دو ابرو فرق باز کرده و امتداد می دهیم تا از گودی پس سر یگذرد . بدین ترتیب سر به دو قسمت تقسیم می شود .

      

  -        از تیزی گوش تا فرق سر ( از وسط فرق سر ) تا تیزی گوش دیگ نیز فرق دیگری باز می کنیم . بدین ترتیب سر به چهار قسمت تقسیم می شود .

  -        برای راحتی بیشتر از کمی پائین تر از وسط گوش ها نیز فرقی باز می کنیم که دقیقا از خط برجستگی پس سر می گذرد و در قسمت پائین برجستگی مقداری مو بطور رها بر روی گردن باقی می ماند .

  براشینگ :

  به عمل حالت دادن مو به وسیله ی برس و حرارت براشینگ گفته می شود . در عمل براشینگ موها باید تمیز شسته شده باشد . یعنی پوست سر خشک ولی ساقه های مو باید نم دار باشد .

  -        ابتدا یک حوله بر روی دوش مشتری می اندازیم .

  -        تقسیم بندی پنجگانه ی سر را انجام می دهیم.

  -        در قسمت پایین سر به اندازه ای که تسلط داشته باشیم و می توانیم مو را در کنترل خود داشته باشیم رها می کنیم .

  -        سشوار در دست راست و برس در دست چپ قرار می گیرد .

  -        برای موهای لخت می توانیم در هنگام براشینگ از موس استفاده کنیم وای روی موهای مجعد اصلا از هیچ نوع ماده ی چسبناک مثل موس و ژل استفاده نمی کنیم .

  -        توجه : مراقب باشید که هرگز روی موهای سشوار کشیده آب نریزیم چون وز می کند .

  سشوار کشیدن سه حالت دارد

  -        یا همه ی مو را به زیر سشوار می کنیم

  -        یا همه ی موها را از رو سشوار می کنیم

  -        موها را اتا قسمتی از زیر و نوک آنها را به طرف بیرون سشوار می کنیم.

  -        برای موهایی که بسیار وز هستند از دو برس یکی از زیر و دیگری از رو سشوار می کنیم . در این حالت یک نفر باید به عنوان کمک سشوار را نگه دارد.

  تا قسمتهای مرکز سر را با زاویه ی نود درجه سشوار می کنیم . اگر صورت گرد باشد قسمت بالای سر باید بیشتر پف داشته باشد و اگر صورت باریک باشد قسمت های بغل باید بیشترین پف را داشته باشد . مرکز سر نیز با زاویه ی نود درجه به بالا براشینگ می شود.. سشوار همزمان با برس حرکت می کند . نظر مشتری برای اینکه براشینگ از رو یا از زیر باشد مهم است .  قسمت های نوک مو را بصورت چرخشی بر روی بزس مس چرخانیم . بعد سشوار را دور کرده دوباره حرکت چرخشی را ادامه می دهیم تا اینکه موها سرد شود . بعد آهشته برس را به حالت چرخشی از موها آزاد می کنیم.


  موضوعات مرتبط: پوست، مو
  [ 89/05/20 ] [ 6:37 PM ] [ paryka ]

  چگونه فرم و استیل مو را در شرایط آب و هوای مرطوب بهتر حفظ کنیم ؟ یا به عبارت دیگر چگونه می توانیم  از وز کردن مو در این نوع آب و هوا جلوگیری کنیم و سر و وضع آراسته تری داشته باشیم؟

   

  اولین گام برای برطرف کردن این مورد این است که شما جنس و نوع موهایتان را بشناسید . بعد بدانید که موهای شما به چه چیزی نیاز دارد  و در مرحله ی بعدی بدانید که چه نوع فرآورده های آرایشی یا طبیعی بر روی موهایتان بهترین اثر را می گذارد. .

  وقتی موهایتان را می شوئید برای خشک کردن آن دو  راه دارید . یا می گذارید  بطور طبیعی خشک شود  که در این صورت مو پس از خشک شدن  به فرم و حالت اولیه ی خود بر می گرد  . آگر آن را با سشوار خشک می کنید در واقع از حرارت مصنوعی و برس یا انگشتان خود برای فرم دادن  به آن استفاده می کنید . که در اینصورت مو در اثر حرارت  و نوع براشینگ آن بصورت لخت و یا تاب دار با فرهایی خوش فرم ایجاد می شود. . که این نوع تغییر فرم مو  اگر در محیط خشک زندگی می کنید تا زمانی که استحمام می کنید باقی خواهد مان ولی اگر در محیط های مرطوب زندگی می کنید کافی است فقط گشتی یک ساعته در هوای آزاد بزنید تا رطوبت هوا کاملا فرم و استیل موهایتان را در هم بریزد  و فرم وز کرده به موهایتان بدهد. چکار باید بکنیم که این اتفاق قابل کنترل باشد و همواره بتوانیم در محیط کار و تحصیل و خرید ظاهر آراسته ی خود را حفظ کنیم . یکی از راه حل ها استفاده  از فراورده های شیمیایی فر یا صاف است که توسط فرد متخصص انجام می شود  . و مو را بطور دائم فر یا صاف می کند. ( که تقریبا هزینه ی آن در آرایشگاه ها گران تمام می شود ) ولی علاقمندان خود را همیشه دارد.  و عده ای از این روش به عنوان راهکار نهایی استفاده می کنند . البته اگر مشگل مالی نداشته باشند

   

   

     

  قضیه از این قرار است .رطوبت موجود در هوا توسط باندهای هیدروژن موجود در تار مو به آسانی جذب می شود و باعث می شود که مو  فرم و استیل مرتب شده ی خود را از دست بدهد و پف و وز کرده و غیر قابل کنترل به نظر برسد . معمولا خانم هایی که به محیط های شرجی و مرطوب مسافرت یا مهاجرت می کنند از این مسئله شکایت دارند.

   

   

   

  در اینجا سعی می کنم روش های ساده ای را پیشنهاد کنم که شما بتوانید از اثر رطوبت هوا بر موهایتان بکاهید و فرم و استیل موهایتان را تا حد ممکن به بهترین روش حفظ و نگهداری کنید.

  - بهترین روش برای غلبه بر اثر رطوبت هوا بر روی موهایتان این است که عوض مقابله با فرم طبیعی موی سرتان با آن همراه شوید و از این شرایط طبیعی بر زیبا تر شدن موهایتان بیافزایید.

  یعنی بجای آنکه از استیل  و فرمی که موهای فر را صاف می کند استفاده کنید ،مدلهای حالت دار یا فر با حلقه های زیبا را برای فرم دادن به موهایتان انتخاب کنید . زیرا می توانید یا حلقه های فر، زیبایی های بسیاری بیافرینید که رطوبت هوا در نگهداری آن نیز به شما کمک می کند. یا اگر موهایتان صاف است وقتتان را جهت فر دارکردن آن تلف نکنید زیرا بطور اجتناب ناپذیری در گرمای تابستان دوباره به حالت لخت بر می گردد. اگر سعی کنید با حالت طبیعی موی خود همراه و سازگار شوید و استیل های مناسب آن را انتخاب کنبد ، همیشه موهایی با استیل زیبا و جذاب خواهید داشت و دیگر لزومی ندارد که نگران شرایط آب و هوایی باشید که با آن مواجه خواهید شد.

                      

   

  اگر رطوبت هوا باعث می شود که موهای شما فر و وز کرده به نظر برسد بهترین مدل مو برای شما مدل لیر (Layer) یا مدل لایه لایه است که در اندازه های متفاوت کوتاه و بلند و در مدلهای فانتزی در سراسر دنیا باب شده است. این مدل مخصوصا برای آنهایی که موهای کم پشت یا نازک دارند مناسب تر است. زیرا باعث می شود که موهایتان پر حجم تر و الیاف مو ها درشت تر به نظر برسند بنابراین از وارفتگی و شل و ول شدن مو حتی در هوای مرطوب تا حد قابل توجهی جلوگیری می کند.

   

              

   

  - برای اینکه اثر رطوبت هوا را تا حد ممکن کاهش بدهید همچنین می توانید از فراوردهای آرایش مانند ژل و موس حجم دهنده به اندازه ی لازم ( نه بیش از حد و به مقدار زیاد زیرا نتیجه ی عکس می دهد ) استفاده کنید . همچنین می توانید از اسپری های حجم دهنده ی سبک استفاده کنید و  آنها را فقط در قسمتهای ریشه ی مو بکار ببرید و ساقه های مو را به حال خود رها کنید. همچنین می توانید از حرارت کم سشوار برای حجم دادن به  ریشه های مو استفاده کنید و از آن برای ساقه ها ی مو استفاده نکنید. ابزار ویو نیز به زیبایی موهای وز کرده می افزاید و به مو فرم شکیلی می می دهد .                                       

                                         

  به آنهایی که موهای مجعد و فرفری ضخیم دارند و رطوبت هوا باعث وز بیشتر می شود توصیه می شود در صورت امکان مدل های بلند مو را برای خودشان انتخاب کنند . مدل لیر فانتزی بلند که خورد شدن مو در آن با فاصله های کم و نزدیک به لایه های بلند  ایجاد می شود مدل مناسبی برای این دسته افراد است زیرا سنگینی طول مو باعث صاف شدن حلقه های مو در طول ساقه ی مو بطور طبیعی می شود و از وز کردن بیشتر مو در آب و هوای مرطوب تا حدی جلوگیری می کند و مانع می شود که موها بصورت یک تکه ی ضخیم و خشن به نظر برسند .

  - همچنین می توانید از محصولات آرایش و بهداشتی مو که ضد فر می باشد یعنی در مقابل رطوبت هوا ایجاد مقاومت می کنند و بر روی آنها عبارت anti-frizz  یا  humidity-resistant hair care products  درج شده است استفاده کنید . این محصولات حاوی  سلیسیوم (Silicon) هستند و به شما در نگهداری و داشتن موهای شفاف  که در مقابل رطوبت مقاوم شده اند کمک می کند .

  بنا براین هرگز اجاره ندهید که گرما و رطوبت مانع شوند که شما همیشه خانمی شیک و باسلیقه و مد روز به نظر برسید.

  با انتخاب مناسب پیرایش موی سر ( کوتاهی های مناسب ) و  با توجه به بافت و حالت طبیعی مو و انتخاب مناسب منطبق با حالت طبیعی موی سر ( انواع شنیونها ، میزانپلی ها و براشینگها ) می توانید موهایی باشکوه و جذاب در هر شرایط آب و هوایی داشته باشید.

   

  پس بطور خلاصه موارد ذکر شده را دسته بندی می کنیم:

  1-      مدل کوتاهی مناسب مانند لیر را انتخاب مب کنیم

  2-      در ماههایی که رطوبت هوا زیاد است سعی می کنیم موهای بلند تری داشته باشیم زیرا افزایش وزن مو از فز و وز کردن و پف کردن مو بطور طبیعی تا حد زیادی جلوگیر یمی کند .

  3-      از محصولات آرایشی مقاوم در برابر رطوبت و ضد وزی و پف مو استفاده می کنیم.این مواد می تواند از شامپو تا اسپری مو باشد                                     (  humidity-resistant or anti-frizz hair care products)

  4-      اگر کم حوصله هستید می توانید موهای خود را دم اسبی یا مدل گوجه ای ( دم خرگوشی ) یا از انواع بافتها که تنوع آن زیاد است استفاده  کنید.

  5-      می توانید از روغن نارگیل یا ژلهای بدون الکل استفاده کنید. مقدار کمی از آن را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و در لابلای موهایتان بکشید .  ( از مالیده شدن به ریشه ی مو اجتناب کنید زیرا موها را می خواباند ). برای موهای بلند بسیار مناسب و پاسخگو است.

  6-      می توانید از موسهای ضد هیدات در زیر موهایتان استفاده کنید و بر روی موها از یک نوع اسپری ضد رطوبت سبک استفاده کنید.همچنین می توانید بعد از حمام در حالی که هنوز موها نم دار هستند مقدار کمی هیر کاندیشن ( لطفا از نوع خوب و با مارک معروف ) را بر روی نوک انگشتانتان بمالید و به آرامی آن را بر روی ساقه های مو بکشید. می بینید که به آرامی حلقه ها و وز مو ناپدید می شود و موها فرم صاف به خود می گیرند. مراقب باشید تا هرگز ماده ی نرم کننده ی موی سر به ریشه ی موها نرسد .

  7-      اگر واقعا از انجام این امور ناتوان و حوصله ی انجام آن را ندارید می توانید جهت خلاص شدن از فر و وز ناشی از آن نزد یک آرایشگر متخصص بروید . امروزه صاف و فر دائم با مواد بسیار عالی انجام می شود که نتیجه بسیار رضایت بخش است

  8-      آخرین پیشنهاد: می توانید از یک روسری مناسب همرنگ لباس و بسیار شیک هنگام خروج از خانه استفاده کنید که بسیار باصرفه است و نیاز شما را از مواد آرایشی کمتر می کند و به چهره ی شما در هر مکانی متنانت و وقار می بخشد


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/20 ] [ 6:31 PM ] [ paryka ]

    ماسک تقویتی با جعفری برای سلامت موهای شما

  آن‌چه لازم دارید:

  - 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

  - 2 قاشق غذاخوری جعفری خردشده

  جعفری خردشده و روغن زیتون را در مخلوط‌‌کن ریخته و خوب مخلوط کنید. ترکیب را به ریشه موهای‌تان بمالید و کمی ماساژ دهید. سپس موهای‌تان را به مدت یک ساعت با حوله گرمی بپوشانید. بعد از این مدت موهای‌تان را با آب ولرم بشویید و با شامپو ماسک را از روی موهای‌تان پاک کنید و درنهایت موهای‌تان را خشک کنید.

   
  شادابی و طراوت مو  با ماسک زرده تخم‌‌مرغ 

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  - یک فنجان شیر پرچرب

  زرده تخم‌مرغ را آن‌قدر هم بزنید تا کف کند. سپس شیر را به آن اضافه کنید و کمی هم بزنید. در صورتی که دوست داشته باشید، می‌توانید یک قاشق چای‌خوری گلاب به ترکیبات اضافه کنید. تونیک را روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت 10 تا 15 دقیقه روی موهای‌تان بماند. سپس با آب ولرم موهای‌تان را بشویید. 

  ماسک مو با عسل، روغن زیتون و سرکه برای براق‌شدن موهای‌تان

  آن‌چه لازم دارید:

   2- قاشق غذاخوری عسل

  -  یک قاشق غذاخوری روغن زیتون یا روغن بادام

  - یک قاشق غذاخوری سرکه سیب

  مواد را مخلوط کرده و قبل از شست‌وشو، روی موهای‌تان بمالید و با شانه‌زدن مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. تونیک را به‌مدت یک ساعت روی موهای‌تان بگذارید، سپس موهای‌تان را بشویید. 

   


  ماسک تقویتی ریشه‌های مو

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  2- قاشق غذاخوری روغن کرچک

  - یک قاشق غذاخوری پودر ویتامین A (شما می‌توانید چند عدد کپسول ویتامین A را پودر کنید)

  تمام مواد را مخلوط کنید و روی موها بمالید. کمی ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت دو ساعت روی موهای‌تان بماند سپس آن‌را با آب ولرم بشویید. این ماسک برای جلوگیری از ریزش مو نیز مفید است. 

   ماسک مو برای  رفع شوره سر و جلوگیری از آن

  آن‌چه لازم دارید:

  - 3 قاشق غذاخوی سرکه سیب

  - یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

  سرکه و روغن زیتون را مخلوط کنید. ابتدا موهای‌تان را خوب با شامپو بشویید سپس مخلوط را روی موها بمالید و بگذارید 10 تا 15 دقیقه بماند. بعد موهای‌تان را با آب ولرم بشویید سپس با آب سرد آبکشی کنید.  

   ماسک عسل برای موهای آسیب‌دیده شما

   آن‌چه لازم دارید:

  - مخلوط 2 قاشق غذاخوری عسل و روغن کرچک

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  - یک عدد آمپول ویتامین A یا ویتامین D

  تمام مواد را خوب مخلوط کنید تا به‌صورت مایعی یکنواخت شود. ماسک را روی ریشه موهای‌تان بمالید و به آرامی به کمک شانه مواد را به سمت نوک موها هدایت کنید. موهای‌تان را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید به مدت دو ساعت بماند سپس موهای‌تان را با آب ولرم بشویید.    

   

  ماسک تقویتی برای موهای نازک و شکننده

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک قاشق غذاخوری جو پخته‌شده و له‌شده

  - یک قاشق چای‌خوری روغن کرچک یا روغن بادام

  - یک قاشق چای‌خوری شیر

  -  یک قاشق چای‌خوری ویتامین A یا ویتامین D (می‌توانید آن‌را از کپسول یا آمپول تهیه کنید).

  مواد را مخلوط کنید و روی تمام موهای‌تان بمالید. بگذارید ماسک به مدت چهار ساعت بماند سپس موهای‌تان را خوب بشویید  

  ماسک ضدشوره مو

  آن‌چه لازم دارید:

  عدد حبه سیر

  - یک قاشق غذاخوری روغن زیتون

  سیر و روغن زیتون را در مخلوط‌کن ریخته و مخلوط کنید سپس آن‌را در ظرفی ریخته و در ماکروفر به مدت 20 ثانیه گرم کنید. ماسک را روی موهای‌تان بمالید و ریشه‌‌های مو را ماساژ دهید سپس موهای‌تان را با حوله گرمی بپوشانید. بگذارید ماسک به مدت یک ساعت بماند و بعد موهای‌تان را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید تا نتیجه رضایت‌بخش حاصل شود. 

  ماسک تقویتی برای موهای چرب 

  آن‌چه لازم دارید:

  - 5 قاشق غذاخوری ماست

  - یک قاشق غذاخوری جوش‌شیرین

  - یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

  مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی موها بمالید. سعی کنید ترکیب را بیشتر روی ریشه موها استفاده کنید. بگذارید ماسک به مدت 40 دقیقه روی موهای‌تان باشد سپس آن‌را بشویید. موهای‌تان را فقط با آب بشویید. این ماسک را هفته‌ای یک‌بار استفاده کنید.  

   

  ماسک مرطوب‌کننده موهای خشک

   آن‌چه لازم دارید:

  - یک فنجان ماست

  - یک قاشق غذاخوری آب‌لیموی تازه

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  مواد را مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید و بگذارید به مدت 20 دقیقه بماند سپس موهای‌تان را با شامپو و بعد از آن با نرم‌کننده بشویید.  

  ماسک روغن کرچک برای موهای خشک و شکننده

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک قاشق غذاخوری روغن کرچک

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  - نصف قاشق غذاخوری روغن زیتون

  تمام مواد را مخلوط کنید و روی موهای‌تان بمالید. ابتدا از ریشه موها کار را شروع کنید و مواد را به سمت نوک موها هدایت کنید.

  ماسک ساده روغن زیتون برای رفع خشکی مو  

   روغن زیتون بهترین درمان برای رفع خشکی و شکنندگی مو است. 20 میلی‌لیتر روغن زیتون را گرم کنید سپس به کمک برس رنگ روغن را روی موها‌ی‌تان بمالید. این کار را از ریشه شروع کنید و به سمت نوک موها بکشانید. بگذارید روغن به‌مدت 30 دقیقه روی موهای‌تان بماند و سپس با شامپو روزانه موهای‌تان را بشویید. اگر موی‌تان خیلی خشک و شکننده است، بگذارید تا تمام شب روغن روی موهای‌تان بماند تا کراتین آنها تقویت شود . صبح موهای‌تان را  بشویید.  

  ماسک تقویت‌کننده و طراوت‌بخش برای موهای خشک شما

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد تخم‌مرغ

  - یک قاشق غذاخوری سرکه

  - 2 قاشق غذاخوری روغن زیتون

  تمام مواد را خوب مخلوط کرده و روی موهای‌تان بمالید. به کمک شانه‌ای مواد را از ریشه به سمت نوک موها هدایت کنید. ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید و بگذارید ماسک به مدت 15 دقیقه بماند سپس موهای‌تان را بشویید.  

  ماسک مرطوب‌کننده موهای خشک

  آن‌چه لازم دارید:

  - 4 قاشق غذاخوری سس مایونز

  - یک قاشق غذاخوری عسل

  مایونز و عسل را خوب مخلوط کنید و روی موهای‌تان بمالید سپس موهای‌تان را شانه بزنید تا ماسک به‌تمام قسمت‌های موهای‌تان برسد. بگذارید به مدت پنج دقیقه  بماند سپس با آب ولرم بشویید.   

  ماسک تقویتی برای موهای چرب

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد تخم‌مرغ

  - محتوای یک عدد آمپول ویتامین B1 یا B6

  مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی ریشه موها بمالید. سپس موهای‌تان را با کلاه پلاستیکی بپوشانید و بگذارید به مدت یک ساعت بماند. موهای‌تان را بعد از یک ساعت با شامپو بشویید.  

   

   ماسک مرطوب‌کننده برای موهای چرب بعد از شامپو زدن

  آن‌چه لازم دارید:

  - 100گرم جعفری

  - 2 قاشق غذاخوری روغن کرچک

  مواد را خوب با یکدیگر مخلوط کنید و به ریشه موهای‌تان بزنید. بعد از 30 دقیقه موهای‌تان را بشویید و درنهایت به نوک موها را کمی سرکه بدون بو بزنید.  

  ماسک ماست برای موهای چرب

  اگر موهای‌تان زودبه‌زود چرب می‌شود، ماسک ماست را امتحان کنید.

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد تخم‌مرغ

  - 50 گرم ماست

  ماست را با تخم‌مرغ مخلوط کرده و بعد از اینکه شست‌وشوی موهای‌تان تمام شد، ماسک آماده را روی موهای‌تان بزنید. بگذارید ماسک به مدت پنج دقیقه بماند سپس موهای‌تان را با آب ولرم بشویید.   

    

   ماسک مو برای جلوگیری از ریزش مو

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک عدد سیب‌زمینی

  - 2 قاشق غذاخوری ژل آلوورا

  - یک قاشق غذاخوری عسل

  سیب‌زمینی را پوست بکنید و آب آن‌را بگیرید. دو قاشق چای‌خوری آب سیب‌زمینی را با آلوورا مخلوط کنید و عسل را به آن اضافه کنید. بعد از زدن تونیک ریشه موهای‌تان را ماساژ دهید، موهای‌تان را با کلاه مو بپوشانید و بگذارید به مدت دو ساعت روی باقی بماند سپس موهای‌تان را با شامپو بشویید. این ماسک را هفته‌ای دو بار استفاده کنید.


  ماسک مو برای تسریع رشد مو

  آن‌چه لازم دارید:

  - یک قاشق غذاخوری روغن کرچک

  - یک عدد آمپول ویتامین A

  - یک عدد زرده تخم‌مرغ

  مواد را خوب مخلوط کرده و روی موهای خیس بمالید.

   با شانه مواد را از سمت ریشه به نوک موهای‌تان هدایت کنید. بگذارید ماسک به مدت یک ساعت بماند سپس با شامپو و آب ولرم موهای‌تان را بشویید.


  ماسک جلوگیری از موخوره

  آن‌چه لازم دارید:

  - 2قاشق غذاخوری عسل

  - یک قاشق غذاخوری سرکه

  - یک قاشق غذاخوری روغن بادام

  مواد را با یکدیگر مخلوط کنید و روی نوک موها بمالید. بگذارید به‌مدت 30 دقیقه بماند تا جذب مو شود سپس با آب گرم موهای‌تان را بشویید.   

   

   


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/19 ] [ 6:25 PM ] [ paryka ]
   اثرات نرم کننده،ژل و تافت بر موها 

   

   

    


  بیشتر آدم‌ها از این که موهایشان بعد از حمام حالت وز به خود می‌گیرد و به سختی شانه می‌شود، شاکی هستند و دوست دارند بعد از حمام کردن، موهایی نرم، صاف و درخشنده داشته باشند. شاید شما هم جزء همین افراد باشید و شاید تا به حال، راه‌های زیادی را امتحان کرده باشید. به هر حال به نظر می‌رسد استفاده ازنرم‌کننده و حالت‌دهنده (کاندیشنر) می‌تواند یکی از آسان‌ترین و بی‌دردسرترین راه ‌حل‌ها باشد.  

           


  نرم‌کننده

  حالت‌دهنده یا کاندیشنر از موادی تشکیل شده که در ساختار مولکولی آن بار مثبت وجود دارد. خنثی شدن بار الکتریکی مو توسط حالت‌دهنده باعث مسطح شدن پولک‌های مو و صاف شدن آن‌ها و در نتیجه حالت‌پذیری، درخشش و سهولت شانه زدن در حالت خشک و مرطوب می‌شود.

  هر چه جنس مو خشک‌تر باشد، نیاز بیشتری به حالت‌دهنده دارد. طوری که برای موهای خیلی خشک و آسیب‌دیده، از حالت‌دهنده‌هایی با نفوذ ‌عمقی ‌استفاده می‌شود.

  به طور کلی، حالت‌دهنده‌ها دو دسته هستند:

  دسته اول آن‌هایی‌ هستند که بعد از شامپو زدن استفاده می‌شوند و قبل از خشک کردن نیاز به آبکشی دارند، بنابراین مقدار کمی از آن روی مو باقی می‌ماند.

  دسته دوم از حالت‌دهنده‌ها، نیاز به آبکشی ندارند، بنابراین تا دفعه بعد که شامپو زدن انجام می‌شود، به طور کامل روی موها باقی می‌مانند.

  بر خلاف آبکشی شامپو که هر چه بیشتر باشد بهتر است، برای آب‌کشی حالت‌دهنده زیاد افراط نکنید. چون همان‌طور که گفته شد، باید مقداری از حالت‌دهنده روی سطح موی شما باقی بماند.برای این منظور، حالت‌دهنده را زمانی استفاده کنید که قصد دارید از حمام خارج شوید.  

   

    

  نکته دیگری که باید تأکید کنم، این است که تنها مقدار کمی از حالت‌دهنده باید روی موی شما باقی بماند، در حدی که هنوز احساس کنید سطح مو لیز است، زیرا باقی گذاشتن مقدار زیادی از حالت‌دهنده، نه تنها باعث نرمی ‌و حالت‌پذیری بیشتر مو نمی‌شود، بلکه باعث احساس سنگینی و کدورت مو شده و آن را بد حالت می‌کند. البته روی موهای زبر و ضخیم، ناچارید مقدار بیشتری از حالت‌دهنده به جا بگذارید تا اثر کند.


  حالت‌دهنده

  شکل دادن به مو تاریخچه‌ای بسیار طولانی به قدمت دوران باستان دارد. در آن دوران، از استوانه‌های فلزی، روغن‌ها و مواد معطر برای این کار استفاده می‌شد، اما الان فرآورده‌های گوناگونی تولید شده که بخشی از درآمد ما صرف خریداری آن‌ها‌ ‌می‌شود.

  شما با این فرآورده‌ها چقدر آشنایی دارید؟ ژل، اسپری، موس، فوم، کرم، واکس و ... و این که هر کدام چه فایده و ضررهایی دارد.

  موادحالت‌دهنده ی مو، همگی از نظر شیمیایی، پلیمرهای حل شده در حلال مایع هستند. از نظر ترکیب شیمیایی، ژل، موس‌ و فوم، پلیمرهایی بر پایه ی آب هستند و اسپری بر پایه ی الکل است و کرم‌ها بر پایه ی روغن.

  وظیفه پلیمرهای موجود در این ترکیبات، این است که رشته‌های مو را به هم وصل کند، ضمن این که پوشش پلیمری محیط بر تارهای به هم چسبیده ی مو، باعث افزایش حجم کلی آن‌ها می‌شود.

       

  ژل؛ چرب ‌و چیلی سیخ‌سیخ‌کن

  در حال حاضر، ژل‌های مو به دو دسته ی کلی تقسیم‌بندی می‌شوند.ژل‌های روغنی یا میکرو ژل‌ها که به صورت امولسیون‌های شفاف روغن در آب هستند. (قطرات روغن آن‌قدر کوچک‌اند که امولسیون شفاف به نظر می‌رسد.) این نوع ژل‌ها بیشترجهت درخشندگی و گره‌گشایی از مو موقع برس یا شانه کردن استفاده می‌شوند.   

   

  ژل باید پوششی سبک، قابل انعطاف و شفاف روی مو بر جا بگذارد و درخشندگی خاصی به آن بدهد. ضمن آن که گره‌ها و الکتریسیته ی ساکن مو را تا حدی کم می‌کند. هر چه مقدار ماده مصرف شده کمتر باشد، موها شل‌تر خواهند ایستاد. ولی مصرف بیش از حد ژل، موجب کدر شدن موها می‌شود، طوری‌ که این مواد مانند دانه‌های برف یا شوره ی سر روی موها جمع می‌شوند.

  ژل‌ها نسبت به موس‌ها قوام سفت‌تر و کم‌انعطاف‌تری به موها می‌دهند و برای آرایش‌ها و مدل‌هایی که نیاز به قوام و انعطاف‌ناپذیری مو دارند، به کار می‌روند.

  بیشتر تولیدکنندگان برای موهای معمولی و موهایی که به سختی حالت می‌گیرند، فرمول‌های جداگانه دارند.

     

  موس؛ نرم ونازک مثل کف

  موس یا فوم، یکی از محصولات شکل‌دهنده مو است که به شکل کف‌ِ کرم‌مانند، از بطری خارج می‌شود.

  مواد تشکیل‌دهنده‌ ی آن شبیه ژل مو است، با این تفاوت که در قوطی‌های تحت فشار است و در ترکیب آن، علاوه بر مواد فعال، مقدار کمی ماده ی پیشران وجود دارد که وظیفه خارج کردن ماده و تولید کف را دارد. این کف با شانه روی مو پخش می‌شود.

  موس لایه ی نازک تری نسبت به ژل روی مو به‌ جا می‌گذارد. در عوض، قدرت نگهداری کمتر و توانایی کمتری در شکل دادن مو دارد و آدم در موقع استفاده از موس، نسبت به ژل احساس بهتری دارد. موس‌ها در واقع برای قوام ‌و ضخامت دادن به مو در نظر گرفته شده‌اند و بیشتر به همراه سشوار استفاده می‌شوند.   

   


  تافت؛ فیس‌فیس پُر فروش

  ‌افشانه‌ها یا اسپری‌های مو، محلول‌هایی هستند که وقتی به مو زده می‌شوند، ‌پوشش نازکی با استحکام کافی ایجاد می‌کنند که بعد از تبخیر حلال، مو را در جای خود‌ ‌نگه می‌دارد.  

   

  اسپری‌های مو دو دسته‌اند:

  - اسپری مدل‌دهنده که برای مدل دادن به موها به کار می‌رود.

  - اسپری تثبیت‌کننده که برای تثبیت مدل مو، استفاده می‌شود.

  هر چه قطرات اسپری با اندازه ی درشت‌تری پراکنده شوند، موها با قدرت بیشتری به هم متصل می‌شوند، ولی در عوض دیرتر خشک می‌شوند و مو حالت چسبناک به خود می‌گیرد.

  هر چه اندازه قطره‌های اسپری کوچک‌تر باشد، قدرت اتصال موها کمتر شده، زودتر خشک می‌شود و با برطرف شدن حالت چسبناک، احساس بهتری هنگام دست کشیدن به موها، بر جای می‌ماند. 

   

   

   

  چه شامپویی بخریم؟  

   

         

  تما تا به حال به قصد خرید شامپو یا نرم‌کننده، سری به بازار گیج‌کننده شامپوها زده‌اید. هزاران نوع شامپو در بازار موجود است و هر هفته هم انواع جدیدتری به فروشگاه‌ها می‌آیند. فروشنده‌های مختلف، شامپوهایی را به شما پیشنهاد می‌کنند که بعضی از آنها واقعا از لحاظ قیمت با انواع دیگر تفاوت زیادی دارند. آن وقت است که شما از خودتان می‌پرسید:

  آیا قیمت شامپوها معیار قابل قبولی برای بهترین بودن آنهاست؟

  برای رهایی از سردرگمی هنگام خرید شامپو، گفتگویی با دکتر محمدعلی نیلفروش‌زاده، متخصص پوست و مو و رییس مرکز تحقیقات پوست و سالک در این خصوص داشته ایم که پیش روی شماست

  آقای دکتر! بهترین شامپو، چه شامپویی است؟ 

  چیزی به عنوان بهترین شامپو وجود ندارد. اغلب شامپوها اثر پاک‌کنندگی مطلوبی دارند و پولی که شما برای خرید شامپو پرداخت می‌کنید، سلیقه شخصی است و لزومی ندارد برای بدست آوردن شامپوی خوب، حتما پول زیادی خرج کنید. مقصودم این است که الزاما قیمت گران شامپو، معیار خوب بودن آن نیست.

  همه شامپوها حاوی ترکیبات سورفاکتانت هستند و عمل زدودن چربی و چرک و سایر زواید روی مو را انجام می‌دهند که این مواد همراه با کف در موقع آبکشی از بین می‌روند.  

   

  کف زیاد شامپوها چه‌طور؟ آیا نشانه بهتر بودنشان نیست؟ 

  سورفاکتانت‌های متنوعی با خواص متفاوت وجود دارند. بعضی از آنها برای برطرف کردن گرد و خاک، و بعضی دیگر برای برطرف کردن چربی بهترین اثر را دارند. بعضی‌ها کمتر کف کرده و بعضی زیاد کف می‌کنند. برای همین تولیدکنندگان شامپو از انواع مختلف سورفاکتانت‌ها کمک می‌گیرند. برای مثال شامپوی موی چرب در مقایسه با شامپوی موی خشک باید سورفاکتانتی با کیفیت بالای چربی‌زدایی داشته باشد.

  در هر صورت مصرف‌کنندگان، اختلاف بین شامپوها را خیلی کم متوجه می‌شوند، بنابراین فکر نکنید شامپوهایی که تحت عنوان شامپوی تقویتی هستند، شامپوی بهتری هستند. تولیدکنندگان، عوامل غلیظ کننده یا رقیق‌کننده را به لحاظ فروش و تجمل به شامپو اضافه می‌کنند. حتی اگر سورفاکتانت‌ خاصی، کف کافی تولید نکند به شامپوها مواد کف‌زا می‌افزایند که همه اینها جنبه تجمل و حفظ بازار تبلیغات را دارد.  

   

  پس ما چه‌طور یک شامپوی مناسب برای موهایمان بخریم؟ 

  چون موها متفاوت هستند و شامپوها نیز مختلف، بهترین راه، امتحان کردن انواع شامپو و در نهایت انتخاب مناسب‌ترین آنهاست. بر چسب روی شامپو به معرفی ترکیبات موجود در آن می‌پردازد. اگر موهای شما در اثر مواد مختلف مثل مواد مش یا فر یا به هر دلیل دیگری، آسیب دیده، بهتر است به اسیدیته شامپو دقت کنید.

  اسیدیته شامپوها بین قلیایی متوسط تا اسیدی سبک تنظیم می‌شوند.

  اگر موهایتان آسیب‌دیده شامپوهای خنثی یا شامپویی با اسیدیته سبک که مو را کمتر متورم کرده و لایه خارجی کوتیکولی مو را کمتر به هم می‌ریزد، انتخاب کنید.  

  مواقعی که مو به نرم‌کننده احتیاج دارد، می توانیم از شامپوهایی که حاوی مواد نرم‌کننده هستند استفاده کنیم؟ 

  خیر، توصیه ما این است که اگر موی شما به نرم‌کننده نیاز دارد، به جای استفاده از این‌گونه شامپوها، بعد از زدن شامپو و شستن آن، از یک نرم‌کننده استفاده کنید، چون مشکل است که یک شامپو دو عمل تمیز کردن و نرم کردن موها را با هم انجام دهد و در عین حال لایه‌ای از ذرات نرم‌کننده در آن شامپو روی موها باقی می‌ماند که این ذرات، خود می‌توانند باعث تجمع چربی شوند.  

   

   

  بهترین کار این است که به موهایتان شامپو بزنید و بعد از آبکشی از یک نرم‌کننده استفاده کنید. این ترکیبات وقتی به دنبال شامپو مصرف شوند، روی تار مو پوششی نامرئی و ظریف به جا می‌گذارند که کوتیکول به هم خورده ی مو را صاف می‌کند و ممکن است حتی جاهایی از کوتیکول مو را که کنده شده است، پُر کند. با این کار، مو کمتر گره می خورد و به راحتی شانه می‌شود و به درخشندگی و توان آن افزوده می‌شود.  

   

   

  اکثر کاندیشنرها (Conditioner) یا حالت‌دهنده‌ها، فوری عمل می‌کنند و فقط برای یک دقیقه باید روی مو بمانند و سپس آبکشی شوند. این ترکیبات تقریبا برای اکثر مردم رضایت‌بخش هستند، اما برای موهای آسیب‌دیده باید از حالت‌دهنده‌های سنگین‌تری استفاده کرد که قبل از آبکشی، باید مدت 10 دقیقه یا بیشتر روی سر بمانند.   

   

  یادآور می‌شوم به ادعاهای گوناگون تبلیغاتی توجه نکنید و این نکته را به یاد داشته باشید که ساقه موها بافت مرده‌اند و نمی‌توان آنها را تغذیه کرد و یا آسیب‌ها را به‌طور دایمی تغییر داد. کاندیشنرها به‌ طور موقتی عمل می کنند و بس. 

  پس ویتامین‌ها و عصاره‌های گیاهی موجود در آنها موجب درمان آسیب‌ها نمی‌شوند؟  

   

  تنها راه درمان موهای آسیب‌دیده، کوتاه کردن آنهاست نه شستشو. باید منتظر ماند تا موی سالم جایگزین شود. اضافه کردن انواع عصاره گیاهان و ... به حالت‌دهنده‌ها مانند سایر روغن‌ها یا پروتئین‌ها عمل می‌کند. پروتئین‌ها به مو و سطح آسیب دیده می‌چسبد و کوتیکول را پُر می‌کند. جالب است بدانید همه حالت‌دهنده‌ها یکسانند و تنها در قسمتی که مو به آن احتیاج دارد جذب می‌شوند و بقیه آبکشی می‌شود. آب همیشه اولین ماده‌ای است که روی برچسب‌های این مواد وجود دارد، چون پایه همه مواد دیگر است. جاذب‌الرطوبت‌ها و گلیسیرین، با جذب آب از هوا، مو را نرم و براق می‌کند.

  پروتئین‌ها نیز موقتا ترک‌ها را به هم می‌چسبانند و سطح نابرابر مو را صاف می‌کنند تا موها آسیب جدی نبینند.

  در مورد بعضی ترکیبات گیاهی ، تخم مرغ، حنا و... با اینکه گفته می‌شود خاصیت طراوت‌افزایی و جوانی دارند، اما سند علمی برای چنین ادعایی وجود ندارد. 


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/19 ] [ 4:54 PM ] [ paryka ]
   

  سلام دوستان خوبم 

  در مورد ریزش موهایتان مطل جالبی خواندم که دقیقا آن را برایتان در زیر می گذارم. مطمئنم که به خیلی از سئوالهایتان پاسخ درست می دهد.

   

  انواع ریزش موی زنان

  ریزش مو در خانمها بیشتر از مردان دارای تغییرات دوره ای است به عنوان مثال در فصل خاصی ریزش موی آنها شدید شده و هر سال این روند تکرار می شود و یا بعد از زایمان و بعد از یائسگی موی زیادی از دست می دهند حجم موی زنان معمولا با افزایش سن کم می شود یا بعضی افراد از نظر ژنتیکی موهای نازک و کم پشتی دارندو از زمان کودکی کم مو بودند این موارد کاملا طبیعی بوده و احتیاج به درمان خاصی ندارد البته در صورتی که مشکل روانی برای فرد ایجاد کند درمانهای قابل دسترسی موجود می باشد. در مقابل شرایطی وجود دارند که عوامل دیگری مثل بیماری ، تغییرات هورمونهای داخلی و مصرف تعدادی از داروها و فاکتورهای محیطی و ژنتیکی باعث ریزش موی کامل می شوند این موارد به درمان دارویی نیاز داشته وحتما از طرف بیمار باید جدی گرفته شود.

   به نظربسیاری از مردم طاسی مختص مردان می باشد و خانم ها موهایشان را از دست نمی دهند اما حقیقت چیز دیگری است میلیونها زن در دنیا از طاسی زنانه رنج میبرند و سالیانه به تعداد آنها افزوده می شود. وراثت عامل پر قدرت در طاسی زنان می باشد یک زن ازهر چهار زن این نوع طاسی را تجربه میکنند.

  بعضی از زنان در مورد از دست دادن موی خود با هیچ کس صحبتی نمی کنندزیرا به تصور آنها ریزش مو و طاسی فقط مختص آقایان است و برای خانمها کاملا غیر طبیعی است بنابر این از نظر روحی بسیار آشفته می شوند و احساس اضطراب شدید، کاهش جذابیت ،کیفیت زندگی آنها را تهدید می کند.اگر از دست دادن مو تا این حد باعث مشکلات روانی شود، خانواده ، دوستان و پزشک خانوادگی آن فرد بایستی تا حد ممکن به او کمک کنند .

  انواع ریزش موی زنان
  1- ریزش موی منتشر
  diffuse pattern
  معمول ترین ریزش مو در خانمها طاسی منتشر می باشد.در بیشتر موارد علت این نوع ریزش ژنتیکی می باشد البته بیماریها و داروهای خاصی هم می توانند باعث ریزش منتشرشوند در این نوع طاسی موها در ناحیه وسیعی از سر نازک شده و تراکم آن کم میشود البته معمولا خط موی پیشانی باقی می ماند.  

   

   

                    

   

   

  الف) طاسی ژنتیکی زنان
  طاسی ارثی در خانمها آندروژنتیک هم نامیده میشودو ژن آن از پدر و مادر منتقل شده و به صورت اتوزومال مغلوب ظاهر می شود. موها از پشت خط موی فرونتال شروع به نازک شدن کرده و به سمت پایین پشت و کناره سرکشیده میشود معمولا در سنین 40 تا 50 ظاهر می شود و در مواردی هم در سن 20 سالگی اتفاق میافتد.خوشبختانه در اکثر موارد خط موی فرونتال حفظ شده و مانند مردان عقب رفتن موهای پیشانی ایجاد نمی شودشواهد نشان داده در افرادی که از نظر ارثی مستعد طاسی هستند مصرف قرص های ضد بارداری سن شروع ریزش موی آنها را پایین آورده و زودتر دچار طاسی میشوند بنابراین در افرادی که سابقه خانوادگی طاسی زنانه دارند بهتر است این قرص را مصرف نکنند. اگرخانمی به این نوع ریزش مو مبتلا شد بایستی تمام علتهای موثر در ریزش مو ( انواع بیماریها ، مشکلات هورمونی ، کم خونی، استرس ...) بررسی شوند درصورتی که هیچ گونه مشکل داخلی وجود نداشت تشخیص اصلی ریزش موی ارثی می باشد.

  نقش تستوسترون در طاسی ژنتیکی زنان چیست؟ مقداری هورمون مردانه تستوسترون در بدن زنان وجود دارد در سلولهای خاصی از بدن هورمون تستوسترون به هورمون قوی تر دی هیدرو تستسترون(
  DHT) تبدیل میشود البته این کار توسط آنزیم 5- آلفا ردوکتاز انجام می شود .در درمال پاپیلای فولیکول مو گیرنده های زیادی برای هورمون DHT
  وجود دارد و این هورمون از طریق کوتاه کردن سیکل رشد مو باعث میشود موی ضخیم در فولیکولهای حساس موی سر به موی کرکی و نازک تبدیل شود در واقع یک فولیکول قبل از رسیدن به مرحله آخر رشد به طور زودرس وارد فاز استرحت شده و رشد بیشتر آن متوقف میشود بابراین موهای درآمده نازک تر به نظر میرسند تا اینکه دیگر مویی از آن فولیکول رشد نمی کند.

  ب) بیماریها و شرایط خاصی که باعث ریزش موی منتشر در زنان میشود

  بعد از زایمان، بعد از یائسگی، بیماری تخمدان پلی کیستیک، بیماری تیروئید، بیماریهای اتوایمیون
  بعد از یائسگی به دلیل کاهش استروژن ریزش مو افزایش می یابد. در خانمها هورمون استروژن یک اثر
  محا فظتی قوی بر مو و پوست دارد.


  تغذیه نامناسب
  بعد از مدتی تغذیه نامناسب بدن با کمبود ویتامین ، کم خونی،کمبود پروتئین و کالری، کمبود روی و اسیدهای چرب ضروری، مواجه شده و هر کدام از این کمبودها میتوانند باعث ریزش شدید مو شوند.البته اثر آنها موقت بوده و در صورتی که کمبودها اصلاح شوند ریزش مو طبیعی میشود. خانمهایی که خونریزیهای ماهیانه شدید دارند در معرض کمبود آهن می باشند و در صورتی که این کمبود توسط تست آزمایشگاهی تشخیص داده شد حتما بایستی به دنبال درمان آن باشند زیرا می تواند یک عامل پر قدرت در ریزش موی خانمها باشد. همچنین افزایش ویتامین آ در بدن,می تواند باعث ریزش مو شود.


  تلوژن افلوویوم یا ریزش با تاخیر ناشی از استرس و دارو
  تعداد نسبتا زیادی از داروها میتواند باعث پدیده تلوژن افلوویوم شود البته این ریزش موقتی است و با قطع شدن مصرف دارو مشکل بر طرف می شود.
  1-داروهای رقیق کننده خون مثل وارفارین و هپارین
  2- داروهای ضد تشنج دیلانتین
  3- داروهای ضد نقرس کولشیسین و آلوپورینول
  4- ضد فشار خون به خصوص بتا بلوکر
  5- ضد التهاب پردنیزولون
  6- پایین آورنده کلسترول
  7- ضد افسردگی لیتیوم
  8- شیمی درمانی
  9- ضد بارداری
  10- مصرف زیاد ویتامین آ
  11- داروهای لاغری و کوکائین


  2- ریزش مو با طرح مردانه در زنان

  در این نوع ریزش مو مانند مردان عقب رفتن خط موی پیشانی و خالی شدن وسط سر دیده می شود.
  در این زنان موها در جلو و وسط سر نازک شده در حالی که در ناحیه پشت و کناره ها موها ضخیم و پر تراکم می با شد.
  اگر این نوع ریزش مو در اثر افزایش غیر طبیعی سطح هورمون مردانه باشددر صورتی که این افزایش با تست آزمایشگاهی مشخص شد مصرف داروهای آنتی آندروژن و محلول موضعی مینوکسیدیل تا حد زیادی از ریزش بیشتر جلوگیری می کند. این زنان به دلیل داشتن موهای خوب و پر تراکم در ناحیه پشت سر کاندید مناسبی برای جراحی پیوند مو می باشند.

  3- ریزش موی منطقه ای شایع ترین عواملی که می توانند باعث ریزش مو در یک قسمت سر شود:  


  1- Alopecia areata (آلو پسیا آراتا): در این حالت قسمتی از موها به صورت گرد و سکه مانند به طور ناگهانی دچار ریزش می شوند.به ندرت، ممکن است تمام سر و حتی ابرو ومژه هم مبتلا شوند. این نوع ریزش منطقه ای با درمان های دارویی برطرف میشوند و انجام پیوند مو در این نوع ریزش صحیح نیست.  


  2-
  Traction Alopecia (آلو پسیا ناشی از کشش): در صورتی که موها آرایش خاصی داشته باشند که از ناحیه شقیقه ها و جلوی پیشانی به طور مرتب تحت کشش باشند باعث از بین رفتن فولیکولها دراین ناحیه شد ه این نوع ریزش به خوبی به وسیله جراحی پیوند مو اصلاح می شود.  

                                          

               
  3- 
   (تریکو تیلومانیاTrichotillomania)   :یک نوع اختلال روانی است و بیشتر در زنان جوان دیده می شود. فرد موهای خود را به دور انگشت پیچیده و با کشش محکم آنها را می کند.  


  4- Face lift and brow lift procedures

  در جراحی کشیدن صورت و بالا بردن ابروها نزدیک ناحیه برش جراحی یا در خط پیشانی ناحیه شقیقه ها موها از بین می روند این افراد کاندید خوبی برای جراحی پیوند مو می باشند.

  5- Tinea Capitis

  یک نوع عفونت قارچی در سر می باشد و باعث ایجاد تکه های قرمز بدون مو یا همراه با موهای شکسته می شود.
  با توجه به علتهای متفاوت ریزش مو اولین و مهمترین قدم در درمان آن تشخیص دقیق علت می باشد. در مواردی که بیماری یا اختلال هورمونی و یا کمبود تغذیه عامل ریزش مو باشند بایستی به دنبال درمان کامل علت زمینه ای باشیم.
  به دنبال پیشرفت علم و دست یابی به تکنیک های جدید جراحی این امکان برای زنان وجود دارد که بتوانند دوباره به موهای زیبا از دست رفته خود برسند روش فولیکولار یونیت جدیدترین تکنیک در پیوند مو میباشد باعث ایجاد یک خط موی کاملا طبیعی می شود و با این روش زیبا ترین نتایج را در بیماران میتوان دید به طوری که بقیه افراد قادر به تشخیص آن نخواهند بود.
  این جراحی به صورت سرپایی با بیحسی موضعی انجام می شود در این عمل یک نوار باریک از ناحیه پشت سر برداشته شده و به واحدهای فولیکولی تقسیم شده و در قسمت جلوی سر کاشته می شود . افرادی که موهای پشت سرشان از تراکم بالایی برخوردار باشد کاندید خوب برای این جراحی می باشند. 

  چه زنانی می توانند بهترین کاندید پیوند مو باشند؟
  1- زنانی با ریزش موی طرح مردانه : در این افراد به دنبال سطح بالای هورمون آندروژن ناحیه پیشانی و یا همراه با فرق سردچار ریزش شده و در قسمت پشت سر تراکم خوبی دارند. به دنبال درمان هورمونی برای ترمیم موهای ریخته شده میتوانند از پیوند مو استفاده کنند.
  2- زنانی با ریزش منطقه ای ناشی از کشیدن موها و یا بعد از جراحی کشش صورت و بالا بردن ابرو
  3- زنانی که دارای طاسی ژنتیکی منتشر می باشند معمولا در ناحیه پشت سر تراکم خیلی بالایی ندارند
  البته این افراد می توانند پیوند مو انجام دهند وبا انجام پیوند تراکم مو در قسمت جلوی سرشان افزایش یافته و ظاهر زیبا تری پیدا می کنند ولی بایستی توقع و انتظارات آنها از جراحی واقع بینانه باشد و بعد از جراحی منتظر یک تراکم بسیار بالا نباشند. 

     

                                           

   


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/19 ] [ 4:49 PM ] [ paryka ]
   مش های فانتزی

  مبحث مش های فانتزی دوره ی بسیار تخصصی و گرانی در آرایشگاه هاست که می توانم بگویم با بی انصافی تمام مبلغ گزافی می گیرند و کل درس شاید  دو ساعت هم  طول نکشد.( این دوره مخصوص دیپلمه های آرایشگری است منظورم این است که شما اصول و کار مش کردن را حتما بلد هستید) خلاصه برای خود من خیلی گران درآمد ولی آن را بر روی وبلاگ می گذارم تا آنهایی که واقعا علاقمند هستند استفاده کنند.)

  مش پلنگی :  

    

   

   

    این نوع مش مخصوص لایه های روی سر است. کل سر به پنج یا هفت قسمت تقسیم می شود . یک سری طلق های طرح دار مخصوص مش های فانتزی هست که می توانید از فروشگاه هایی که لوازم آرایشگری می فروشند تهیه کنید. این طلق ها از شانه ی دم باریک پهن تر هستند و طرح های داخل آن متفاوت است مثلا به شکل هلال ماه (مش پلنگی ) یا اشکال پروانه ای و غیره است.مو را مانند روبان کشی از لابلای طلق عبور داده و لایه هایی را که از روی طلق رد شده دکلره می کنیم. لایه های بعدی یک در میان است. سعی کنید اگر مثلا هلال ماه در بالای لایه قرار کرفت در لایه ی بعدی فاصله گذاشته و هلال ماه را پایین تر قرار بدهیم.

  مو را همانطور که طلق ها به آن است آبکشی کرده و رنساژ می کنیم. 

   

    

   

   

   

  مش ببری :   

   

    

  بسته به سلیقه ی مشتری مو را به قطر های مختلف تقسیم بندی کرده و می بافیم. گیس ها می توانند به سه یا پنج قسمت تقسیم شوند . انتهای بافت ها را با کش بافت محکم کنید . بعد روی قسمت برجسته ی گیس ها دکلره می کنیم . همانطور که موها بافته هستند آن ها را آبکشی و رنساژ می کنیم .

  اگر زمینه ی مو تیره بود دکلره می کنیم و اگر زمینه ی مو روشن بود رنگ تیره استفاده می کنید . 

   

   


  موضوعات مرتبط: رنگ، مو
  [ 89/05/19 ] [ 4:31 PM ] [ paryka ]

   

  girlsmod.mihanblog.com


  موضوعات مرتبط: رنگ، شینیون، مو
  [ 89/05/16 ] [ 1:36 AM ] [ paryka ]

  اکثر اوقات هنگام انتخاب لباس به دو فاکتور مدل ورنگ آن توجه می کنیم ونیز هنگام پوشیدن آن تنها به نوع آرایش وهماهنگ بودن رنگ آن با لباسمان می پردازیم ودر بسیاری از مواقع از مدل مویی که با این مدل لباس متناسب باشد بی توجهیم،تنها در مواقعی به جمع یا باز بودن مو در مورد موهای بلند ویا نوع سشوار در مورد موهای کوتاهتر با هر نوع لباس اکتفا می کنیم در صورتی که علاوه بر تمام مواردی که ذکر شد یعنی هماهنگی آرایش صورت با لباس وهمینطور مدل لباس با اندام شخص تاثیر چگونه درست کردن مو در هنگام پوشیدن هر نوع لباس اعم ازلباسهای شب به نسبت باز یا بسته بودن یقه ویا کت ودامن ها وکت وشلوارها در بهتر وزیباتر جلوه دادن شخص بسیار قابل توجه بوده واهمیت دارد.

  با این مقدمه می توان تا حدودی نوع لباسها را چه لباس شب وچه کت ودامن یا کت وشلوار و پیراهن را بدون در نظر گرفتن رنگشان با مدل موی متناسب با آنها تطابق داد که البته رنگ لباس باید حتما با آرایش صورت هماهنگی داشته تا با مدل موی مخصوص آن تکمیل شود.

  الف)لباسهای شب با یقه ی باز / موهای بلند

  1-در صورتی که لباستان از نوع پیراهنهای شب با یقه ای باز ویا حتی بسته است وشما از افراد قد بلند با گردنهای بلند وباریک هستید ،بهتر است در صورت داشتن موهای بلند آنها را از رو سشوار کشیده یا با بیگودی و بابلیس بپیچید و روی شانه ها واطرافتان بریزید زیرا با باز گذاشتن آنها از فاصله انداختن زیاد بین سر وتنه جلوگیری کرده و به دلیل باز بودن یقه که بلندی گردن بیشتر دیده خواهد شد بهترین مدل مو باز بودن آن می باشد.
  2 -در صورتی که لباستان از نوع پیراهنهای شب بلند با یقه ای بازاست وشما اندامی توپر ونسبتا چاق با گردنی کوتاه دارید، بهتر است موها را کاملا جمع کرده تا بر کشیدگی اندامتان بیفزایید.

  ا
  3-افراد لاغر وکوتاه قد وبسیارظریف بهتر است با این مدل لباس از مدل موهای نیمه جمع استفاده نمایند به طوری که نیمی از موها در بالای سر وکاملا بالا جمع شده ومقداری هم بر روی شانه ها بریزد تا هم بر کشیدگی قد آنها بیفزاید وهم آنها را پرتر ودرشت تر نشان
  دهد.
  .

  ب)لباسهای شب با یقه ی باز / موهای کوتاه

  1-اگر موهایتان کوتاه است واز این مدل لباس می پوشید ،در صورت داشتن گردن بلند وباریک از گردن بندهای پهنی که دور گردن را می پوشانند ویا دستمالهای حریر یا ابریشمی رنگی زیبا هماهنگ با لباس استفاده کرده تا علاوه بر متعادل ساختن فاصله ی بین سر وتنه حالت زیباتری به مدل موهای کوتاه خود بدهید.
  2-موهای تا زیر گوش ونیمه ی گردن را نیز با پیراهن بهتر است در صورت درشت بودن اندام وداشتن صورتی بیضی شکل یا گرد از زیر سشوار بکشید ویا لخت اتو کنید تا صورت واندام شما را بیش از حد بزرگتر نشان ندهد.
  3-موهای تا روی شانه برای افراد لاغر با گردنهای بلند و لباسهای یقه باز بهتر است یا به شکل مدل پر از رو سشوار کشیده شود ویا با بیگودی همه را از رو پیچیده ودور صورت بریزید.


  موضوعات مرتبط: مو، آزاد
  [ 89/05/15 ] [ 2:48 AM ] [ paryka ]

  موضوعات مرتبط: رنگ، مو، آرایش
  [ 89/05/14 ] [ 2:8 PM ] [ paryka ]

  ۱- هر ۴ تا ۶ هفته مو های خود را کمی کوتاه کنید تا شکل خود را همیشه داشته باشد و از ریخت نیافتد.

  ۲- همیشه تمیز نگهش دارید و هر روز تقریبا بشوریدش. مخصوصا اگر مو های چربی دارید خیلی سخت تراست  تا بتوانید ریشه های چرب خود را بپوشانید.

  ۳-از کتندیشنر کمتر استفاده کنید و اگر موهای شما خشک هستند فقط برای نوک مو استفاده کنید.

  ۴-اگر مو های شما کمپشت است از اسپره های پرپشت کنده برای ریشه های مو وقتی مو خیس است استفاده کنید و موادی مانند وکس مو و کرمهای مو به موهای شما حالت مدرن میدهد.

  ۵- موهای کوتاه بهتر دیده میشوند وقتی که لبه های مو صافتتر و تکسچرایز شده باشند. از آرایشگر خود بخواهید تا انتهای موی شما را پیتاژ کند و آنرا صافت تر کند.

  ۶- کمتر موی کوتاه را سشوار بکشید. سعی کنید ۸۰ درصد مو که خشک شد با باد سشوار بدون برس مو را به حالت طبیعی خشک کنید.

  ۷- به موهای کوتاه خود با رنگهایی که معمولا افرادی با موهای بلند میترسند استفاده کنند  هیجان بدهید. رنگهای مثل قرمز  روشن و یا تکه های بلند و قهوه ای شکلاتی.

  ۸- از اسپره های براق کننده مو استفاده کنید تا به رنگ موی خود تازگی و شفافییت  بدهید.

  اگر موی فر دارید ممکن است که موی کوتاه مناسب شما نباشد. به موارد زیر دقت کنید.

  به شکل صورت خود دقت کنید اگر دارای صورت دراز هستید موی کوتاه تر مناسب تر شماست تا موی بلند وصاف. همینطور اگر چانه بزرگتری دارید موی کوتاه مناسب شما نیست برای اینکه توجه به این قسمت را بیشتر خواهد کرد.


  موضوعات مرتبط: مو، پیرایش
  [ 89/05/14 ] [ 1:53 PM ] [ paryka ]  موضوعات مرتبط: رنگ، مو، پیرایش
  [ 89/05/14 ] [ 1:33 AM ] [ paryka ]


  * خانم‌هایی که موهای قرمز دارند و رنگ پوستشان نیز روشن تا متوسط است باید از از رنگ‌های مرجانی،قهوه‌ای،کهربایی،برنز و دیگر رنگ‌های خاکی استفاده کنند.

  * موی بلوند با رنگ پوست روشن تا متوسط،باید بیشتر از گروه رنگ‌های صورتی استفاده کنند.
  * موی قهوه‌ای روشن و خرمایی با رنگ پوست روشن تا متوسط،معمولا از قرمز روشن و قرمز مایل به عسلی استفاده می‌کنند.

  * خانم‌هایی که موهای قهوه‌ای تیره و پوست روشن تا متوسط دارند،بیشتر از سایه‌های روشن،قرمز و آلبالویی استفاده می‌کنند.

  * موهای مشکی و رنگ‌های پوست تیره‌تر،از رنگ‌های خنثی و طبیعی استفاده می‌کنند مثل:صورتی کمرنگ،قهوه‌ای روشن و مرجانی رنگ پریده.

  انتخاب كرم پودر براساس رنگ پوست
  تعیین رنگ پوست،معمولا زمان انتخاب کرم پودر و پن کک مورد توجه قرار می‌گیرد.زمانی که رنگ‌های مختلف کرم پودر را تست می‌کنید،به طور قطع باید رنگ کلی و دقیق پوست خود را پیدا کنید تا با توجه به آن بتوانید رنگ مناسبی پیدا کنید.نباید رنگ سطح پوست خود را مبنا قرار دهید.هدف شما از استفاده کرم پودر این است که تمام دورنگی‌های سطحی پوست خود را از بین برده و تمام رنگ را یکنواخت کرده و آنها را به نوعی بی‌رنگ کنید و به یک رنگ تقریبا زرد کمرنگ برسید ولی حالا چرا زرد کمرنگ؟ به این دلیل که تمام پوست‌ها کم و بیش دارای زیر لایه تقریبا زرد رنگ هستند.دلیلش هم این است که رنگ طبیعی ملانین زرد است.دقت کنید که کرم پودر شما باید بدون توجه به نژاد،گونه، ملیت و سن شما سایه‌هایی از رنگ‌های خنثی نظیر رنگ عاج فیل،خاکستری کمرنگ،برنز،قهوه‌ای کمرنگ،قهوه‌ای پررنگ یا گردویی داشته باشد،به علاوه یک تون نامحسوس زردرنگ نیز در آن مشهود باشد اما دقت کنید که به هیچ وجه از رنگ‌های نارنجی، صورتی،سرخ،سبز،خاکستری و آبی در آن به کار نرفته باشد حتی به میزان خیلی کم.اضافه کردن چنین سایه‌هایی به کرم پودر نه تنها شما را زیبا جلوه نمی‌دهد بلکه تا حد بسیار زیادی چهره شما را مصنوعی کرده و زیبایی‌های طبیعی‌تان را نیز از بین می‌برد.به هر حال برای انتخاب کرم پودر پایه،می‌بایست حتما آن را روی پوست خود امتحان کنید و بهتر است که این کار را در روشنایی روز انجام دهید و ببینید که آیا با پوست شما هم‌خوانی پیدا می‌کند یا خیر.

  5 رنگ، 5 پوست
  * پوست زرد مایل به زیتونی:
  اگر پوست شما به راحتی برنزه می‌شود،میزان ملانین طبیعی پوست شما (رنگ دانه‌ای که به طور طبیعی موجب رنگ دادن به پوست می‌شود) در سطح بالاتری قرار دارد و به احتمال زیاد زمینه رنگ پوست شما زرد مایل به زیتونی است.

  *پوست گلی:
  کسانی که پوستشان به سرعت نمی‌سوزد و یا در مقایسه با سایرین کمتر می‌سوزد،ملانین کمتری دارند که موجب می‌شود ته رنگ پوستشان به بنفش، آبی – قرمز و گلی متمایل شود. به علاوه علایم بارز دیگری نیز وجود دارد،پوست‌های گلی،نشانه‌های مشهود قرمز دارند و یا اینکه قرمزی روی آنها به سرعت نمایان شده و خود را نشان می‌دهد.

  * پوست زرد:
  اگر پوست شما زرد باشد (معمولا به عنوان زرد - خاکستری شناخته می‌شود) آن وقت متوجه می‌شوید که کرم پودر‌ها و پنکک‌هایی که در آنها رنگ زرد به کار رفته،چهره شما را زیبا نمی‌کنند و معمولا چهره بیمارگونه به شما می‌دهند.

  *پوست زیتونی:
  پوست‌های زیتونی نیز معمولا تا حدودی،انشعابی از خاکستری و رنگ فیلی را نمایان می‌کنند.ترکیب این رنگ از تون زردی که در پایه هر پوستی قرار دارد و کمی سبزی که تنها مختص این گروه می‌باشد، تشکیل شده است.

  * پوست بی‌رنگ:
  پوست بی‌رنگ نیز به پوستی اطلاق می‌شود که هیچ تونی از زیتونی،زرد و یا قرمز در آن دیده نشود.


  موضوعات مرتبط: پوست، مو، آرایش
  [ 89/05/12 ] [ 1:35 AM ] [ paryka ]

  !

  girlsmod.mihanblog.com

  برس زدن ابروها و مژه‌ها در رشد آن موثر می‌باشد. برای این کار باید با یک برس کوچک و تمیز روزی چند بار ، مژه‌ها و ابروها را برس بزنید
  برای تقویت موهای صورت بهتر است از روش‌های زیر استفاده کنید:
  پوسته چوبی فندوق را از آن جدا کرده و بسوزانید، خاکستر حاصل را به موی صورت خود (ریش ، سبیل، ابرو) مالیده و خوب ماساژ دهید.
  مقداری روغن بادام را با پوسته زیتون مخلوط کرده، و بگذارید حدود 3 روز بماند، پس از گذشت این مدت، حدود 30 دقیقه آن را جوشانده و سپس صاف نمایید، این مایع صاف شده برای تقویت موهای مژه و ابرو مفید بوده و همچنین باعث روییدن و پرپشت شدن موهای صورت می‌شود.
  هورمون دنبلان برای پرپشت کردن ریش و سبیل بسیار موثر است. برای این کار بهتر است از ورقه‌های نازک دنبلان استفاده کنید و آنهارا بر روی صورت و آن قسمت‌هایی که میخواهید پر مو شوند قرار داده و پس از گذشت 1 ساعت آنها را برداشته و صورت خود را بشویید. این عمل را هر روز تکرار کنید و نتیجه اش را شخصا مشاهده نمایید.
  میوه سفید نارگیل و مغزهای چرب، مانند گرود، بادام از اگر ریز و پودر نموده و بر روی ابروها و سبیل بمالید باعث مشکی شدن آنها میگردد و اگر خشک شده آنها را بسوزانید از خاکستر آنها هم می‌توانید استفاده کنید. مالیدن زرده و سفیده تخم مرغ به موهای صورت، باعث درآمدن ریش و سبیل و پرپشت شدن آنها می‌شود.
  سیر را بسوزانید و به صورت خاکستر در آورید و به آن تره کوهی نیز اضافه کنید، این مواد را در روغن زیتون جوشانده و به صورت خود بمالید


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/09 ] [ 8:39 PM ] [ paryka ]

  girlsmod.mihanblog.com


  موضوعات مرتبط: سایه، شینیون، مو، آرایش
  [ 89/05/09 ] [ 3:6 AM ] [ paryka ]

  girlsmod.mihanblog.com


  موضوعات مرتبط: شینیون، مو
  [ 89/05/09 ] [ 3:3 AM ] [ paryka ]

  girlsmod.mihanblog.com


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/09 ] [ 2:25 AM ] [ paryka ]

   girlsmod.mihanblog.com


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/09 ] [ 2:25 AM ] [ paryka ]
   
  علاقه‌مندي به داشتن موهاي فر - اگر فقط براي پيروي از مد باشد - نيازي به ماندگاري و دائمي بودن ندارد. بنابراين احتياجي به مراجعه به آرايشگاه و پيدا كردن متخصص فر نيست؛ خودتان هم مي‌توانيد در خانه با اتوي مو همين كار را انجام دهيد.
  اتوي مو را بايد با دقت انتخاب كنيد تا با جنس موهايتان سازگار باشد زيرا انتخاب غلط شما، باعث آسيب موهايتان در آينده خواهد شد.
  1 - اولين قدم براي انتخاب صحيح، بررسي نوع و توجه به بلندي موهايتان است؛ البته مدلي كه براي موهايتان در نظر گرفته‌ايد نيز مهم است. هر نوع لوله‌اي كه بابليس داشته باشد، با توجه به جنس موها، حالت خاصي به آنها مي‌دهد.
  2 - اگر بابليس انتخابي شما لوله بزرگي داشته باشد - يعني قطر لوله آن حدود 5/1 تا 2 اينچ باشد - موهايتان را به خوبي شكل مي‌دهد. به اين ترتيب، موهايتان حجم‌دار و نرم مي‌شوند. اگر موهاي كوتاهي داريد، مسلما قطر لوله بابليس هم بايد كمتر باشد.
  3 - اگر قد موهايتان متوسط است و خواهان فرهاي منظم وپيوسته هستيد، قطر لوله بابليس انتخابي شما نيز بايد متوسط و به اندازه يك اينچ باشد. به كمك چنين بابليسي مي‌توانيد حالت فر نرمي به موهايتان بدهيد.
  4 - حتي اگر موهاي فر داريد، مي‌توانيد براي حالت‌دادن و مرتب‌كردن فرهاي موهايتان از بابليس استفاده كنيد. اگر موهايتان شكننده است، بهتر است جنس لوله بابليس شما، سراميك باشد.
  5 - براي موهاي خيلي بلند، استفاده از بابليس‌هاي كوچك‌تر، بهتر است، چراكه بابليس‌هايي كه قطر لوله‌‌شان زياد است، حرارت را به صورت متمركز به مو نمي‌رساند و موهاي خيلي بلند، سخت‌تر حالت مي‌گيرند.
  چند نكته:
  - بابليس‌هاي بزرگ‌تر براي هر نوع مويي مناسبند اما فري كه به موها مي‌دهند، چندان مشخص نيست و در حد حالتي موج دار است.
  - مدل‌هاي مويي كه به حرارت زياد نياز دارند، باعث آسيب به موها مي‌شوند؛ بنابراين حتي اگر عاشق موهاي فردار هستيد، بعد از هربار استفاده از بابليس، چند هفته به موهايتان استراحت بدهيد.

  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/04 ] [ 12:26 PM ] [ paryka ]

  دیگر هیچ‌کس غم و غصه موهاي كم پشت خود را نمی­خورد؛ حدود 10سالی است که اضافه كردن مو (ا‌كستنشن) در لابه‌لاي موهاي طبيعي باب شده. البته بیش از 35سال از همگانی شدن این فرایند زیبایی می­گذرد. در اين روش، دسته‌هاي باريك موهاي طبيعي يا مصنوعي از جنس نايلون، لا‌به‌لاي موهای خودتان اضافه مي‌شود. بعضي­ها از اين روش براي بلندتر كردن موها و برخي براي پرپشت نشان دادن آنها استفاده مي‌كنند.
  البته مي‌توانيد رنگ اين موهاي اضافي را متفاوت از موهاي طبيعي خودتان انتخاب كنيد تا به‌عنوان هاي‌لايت يا مش استفاده شوند.
  اين موها اگر جنس مناسبي داشته و توسط یک متخصص، لابه‌لاي موهاي طبيعي اضافه شوند، كاملا با موهاي طبيعي مخلوط شده و غيرقابل تشخيص خواهند بود؛ همچنین مشورت با یک متخصص، در زيبايي و سلامت بعدي موها و پوست سر مؤثر است.
  يكي از ساده‌ترين روش‌های اکستنشن، به این ترتیب است که ابتدا يك دسته باريك از موهاي شما جدا شده و كمي بالاتر از ريشه موها، محلول چسبناك خاصي ماليده مي‌شود و يك دسته باريك از موهاي اكستنشن روي آن قرار مي‌گيرد.
  به وسيله گيره يا انبرك ويژه‌اي اين موها به هم فشرده شده و حرارت انبرك، چسب را ذوب كرده و موهاي مصنوعي به موهاي طبيعي مي‌چسبند.
  اين روش به اتصال حرارتي معروف است. البته علا‌وه بر اين روش، با كليپس و نخ نيز مي‌توان موهاي مصنوعي را به موهاي طبيعي متصل كرد. فراموش نكنيد كه اضافه كردن مو، حتما بايد به وسيله يك فرد آموزش‌ديده و باتجربه انجام شود.
  شما مي‌توانيد طول موهايتان را حداكثر تا 26 یا 30سانتي‌متر بلند کنید. به اين نكته توجه كنيد كه هر چه طول موهاي مصنوعي و مقدار آنها بيشتر باشد، فشار بيشتري به پوست سرتان می­آید چون وزن اين موها زياد خواهد شد.
  فشار زياد ممكن است باعث آسيب و ريزش موهاي طبيعي و كم‌پشت شدن آنها شود. بهترين طول موي اضافه شده براي خانمي كه قد متوسطي دارد، 22سانتي‌متر يا كوتاه‌تر از آن است.
  موهاي مصنوعي را درست مانند موهاي طبيعي‌تان مي‌توانيد بشوييد و نرم‌كننده به آنها بزنيد. شامپوها و لوسيون‌هاي خاصي براي موهاي اضافي در بازار موجود است كه از آنها مي‌توانيد در هنگام خواب، شنا و... براي زيبايي و حفاظت بيشتر موها استفاده كنيد.
  بيشتر اكستنشن‌ها حدود 3 تا 4ماه لابه‌لاي موهاي شما دوام مي‌آورند. البته دوام اين موها بستگي به نظر فرد و نحوه مراقبت از آنها دارد.
  اگر بخواهيد بدانيد كه اين موها پس از چه مدت از كف سر فاصله مي‌گيرند، بايد گفت كه سرعت رشد موها در ماه، تقريبا در حدود 52/1سانتي‌متر و در سال حدود 15سانتي‌متر است. هر چه سن شما بيشتر باشد، سرعت رشد موهايتان كاهش مي‌يابد و بنابراين موها ديرتر از كف سر شما فاصله مي‌گيرند.
  بعضي افراد نيز به دليل كشش زياد موها دچار سردرد مي‌شوند. گاهي چسب يا خود اين موهاي مصنوعي، موجب ايجاد حساسيت در پوست‌سر خواهند شد.
  مطلب آخر اينكه اگر بخواهيد يكباره موهايتان را بلند كنيد و هميشه آنها را به همان شكل نگه داريد، بايد منتظر آسيب آنها باشيد ولي استفاده از موهاي اضافي، براي مدت كوتاه و فقط چند سانتي‌متر بلندتر، خطرات و مشكلات كمتري را در پي دارد.
  یادتان باشد:
  1 - موها را با يك برس بسيار نرم و مرحله به مرحله ا‌ز پايين به بالا شانه كنيد.
  2 - هنگام خوابيدن بايد موهاي خود را در بالاي سرتان جمع كنيد. قرار دادن اين موها در زير سر، موجب نامرتب شدن و گره خوردن‌شان به يكديگر خواهد شد.
  3 - موهاي اضافه را نبايد خودتان در خانه رنگ كنيد.
  4 - براي جلوگيري از درهم پيچيدگي موها، همواره دست خود را به داخل حاشيه موهاي اضافه شده برده و به سمت پايين بكشيد.
  5 - از تافت و ساير حالت‌دهنده‌هاي حاوي سيليكون براي موهاي اضافه شده استفاده نكنيد. اين كار باعث مي‌شود كه موها از محل اتصال خود جدا شوند.

  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/04 ] [ 12:23 PM ] [ paryka ]

   

  همه افراد علاقه دارند كه موهاي زيبا و سالم داشته باشند و از آنجايي كه انسان به تنوع نيز

   گرايش دارد رنگ هاي و مدل هاي مختلف مو را مي آزمايد. سوالي كه براي خانم ها پيش مي آيد

   اين است كه:

  آيا مي توان با داشتن رنگ هاي مختلف روي موها آنها را سالم نگه داشت؟

  ج: يكي از مهمترين نكات در مورد سلامت مو اين است موها به هر رنگ و مدلي كه باشند بايد مرتب

  تقويت شده و چك شوند. موهاي طبيعي كه فاقد رنگدانه شيميايي يا گياهي هستند با تغذيه سالم

  ،كوتاهي و شستشوي مرتب و استفاده حداقل از حرارت سشوار يا اتو و... سالم و درخشان مي مانند

  ولي در مورد موهاي رنگ ، فر ،دكلره ويا صاف شده بصورت شيميايي بايد مراقبت هاي مرتب زير نظر

   متخصصين صورت گيرد و نكته بسيار مهم اين است كه اين افراد نبايد از تقويت كننده ها و رنگ هاي

  گياهي استفاده كنند زيرا مواد شيميايي و گياهي در تضاد هستند و استفاده از اين مواد با هم باعث

  پوسيدگي و خرد شدن تدريجي موها مي شود.

  استفاده از رنگ ها ، اكسيدان و پودر هاي دكلره نا مرغوب داراي آمونياك بالا و همچنين انجام رنگ و مش

  و ساير خدمات پيرايشي توسط افراد غير متخصص باعث ريزش ، پوسيدگي و آسيب هاي جدي به ساقه

  و ريشه مو ميشود كه در بسياري از موارد قابل بازگشت و ترميم نيست.

  سوال ديگري كه مطرح است اين ميباشد كه استفاده از مواد مراقبت از مو مانند: ويتامينه ها،

  نرم كننده،ماسك مو و ماده كراتين چقدر مفيد است؟

  ج: اگر انجام خدمات رنگ و مش وفر و... بصورت صحيح باشد، به علت اينكه در حين انجام PH مو

  تغييرپيدا كرده و دريچه هاي ريز روي ساقه مو باز ميشود با استفاده از نرم كننده و ويتامينه ها ميتوان

   اين دريچه ها را بست و PH مو را به حالت نرمال برگرداند. ولي در مورد ماده كراتين كمي متفاوت است.

  اين ماده ساختاري شبيه به پروتئين داخل مو به همين نام دارد كه به گفته سازندگان آن با ورود به

   ساختار مو توسط حرارتجايگزين ماده اصلي از دست رفته شده و از شكستن و خرد شدن مو جلوگيري

  مي كند. اين سرويس كه كمي هم گران است در مورد موهايي كه بصورتشيميايي آسيب ديده و ساقه

  آن خرد و شكننده و زبر شده اند كاربرد دارد و كمكي به توقف ريزش مو نمي كند.


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/05/04 ] [ 0:2 AM ] [ paryka ]

  ویتامین و املاح مورد نیاز برای جلوگیری از ریزش مو!

  دریافت کم ویتامین های گروه B به خصوص B6،بیوتین،اینوزیتول واسید فولیک و املاحی مانند گوگرد،منیزیم روی،باعث ریزش مو می شود

   

   

  دریافت کم ویتامین های گروه B به خصوص B6،بیوتین،اینوزیتول واسید فولیک و املاحی مانند گوگرد،منیزیم روی،باعث ریزش مو می شود.ویتامین های گروه B به خصوص B5 ( اسید پانتوتنیک) و B3 ( نیاسین) نقش مهمی در رویش مو دارند.

  در آزمایشات حیوانی نشان داده شده که اسیدهای آمینه در ضخامت مو موثر هستند.عنوان مثال دریافت کم منیزیم در موش های آزمایشگاهی باعث ریزش موی زیادی در آنها شد. کمبود بعضی ویتامین های گروه B مثل بیوتین و اینوزیتول نیز باعث ریزش مو می شود.

  البته این کمبودها را می توان با تغذیه صحیح و مناسب جبران کرد.
  دریافت مکمل های ویتامینی در بعضی موارد باعث رشد موشده است.مردانی که دچار کمبود B6 هستند اغلب دچار ریزش مو می شوند.حتی کمبود اسید فولیک باعث طاسی بعضی مردان می شود.مطالعات حیوانی نشان داده دریافت طبیعی و نرمال این ویتامین ها باعث می شود موها به وضعیت قبلی خود برگردند.

  دریافت دوز بالای ویتامین A (صد هزار واحد بین المللی در روز ) برای یک مدت طولانی،باعث ریزش مو می شود،ولی قطع دریافت آن مشکل را حل می کند.بطور کلی اگر کمبود یک ماده مغذی باعث ریزش مو شود،با دریافت مقدار کافی و لازم آن می توان مشکل را برطرف کرد.
   

  در زیر نام تعدادی از مکمل ها و مقدار مصرف آنها را برای شما آورده ایم:
  *تذکر :
  مصرف این داروها و مکمل ها باید با توصیه و مشورت پزشک باشد و از مصرف خودسرانه آنها جداً خودداری کنید،زیرا ممکن است برای شما مشکل ساز شود.

  اسیدهای چرب ضروری :
  اسیدهای چرب ضروری ( روغن بذرکتان،روغن ماهی و روغن گل پامچال منابع خوبی هستند) حالت مو را خوب می کنند و از خشکی و شکنندگی آن جلوگیری می کنند.
  مقدار مصرف : ۵۰۰ میلی گرم در روز. * توجه : این مکمل را به کودکان ندهید.

  ویتامین های گروه B :
  این گروه ویتامین ها نقش مهمی در حفظ سلامتی و رشد مو دارند.مواد غذایی غنی از ویتامین های گروه B شامل:حبوبات ( مثل لوبیا و نخود )،هویج،گل کلم،سویا، مخمر خوراکی،سبوس  غلات،آجیل و تخم مرغ است.
  برای تأثیر بیشتر،غیر از منابع غذایی ویتامین های گروه B از مکمل های آنها (مثل شربت B- کمپلکس ) نیز استفاده کنید.ویتامی B3  نیاسین)
  مقدار مصرف :سه بار در روز و هر بار ۵۰ میلی گرم.


  ویتامین B5( اسید پانتوتنیک) :
  سه بار در روز و هر بار ۱۰۰ میلی گرم.

  ویتامین B6 پیریدوکسین)
  سه بار در روز و هر بار ۵۰ میلی گرم.

  بیوتین:
  در حفظ سلامتی پوست و مو تأثیر بسیاری دارد و حتی می تواند از ریزش مو در آقایان جلوگیری کند. موادغذایی غنی از بیوتین را به مقدار زیاد مصرف کنید یا مکمل خوراکی آن را بخورید.
  منابع غذایی بیوتین شامل:
  مخمر،برنج قهوه ای،نخودسبز،عدس،جو،سویا،دانه آفتابگردان و گردو است.
  مقدار مصرف : سه بار در روز و هر بار ۵۰ میلی گرم.

  اینوزیتول:
  برای رشد مو ضروری است.
  مقدار مصرف : دو بار در روز و هر بار ۱۰۰ میلی گرم.

  ویتامین C:
  ویتامین Cجریان خون را در پوست سر بهبود می بخشد و از دیواره مویرگ های خونی که خون را به فولیکول های مو می رسانند،حفاظت می کند.
  مقدار مصرف : ۳۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ میلی گرم در روز.

  ویتامین E:
  دریافت اکسیژن را افزایش می دهد و باعث گردش بهتر خون در پوست سر می شود.سلامتی و رشد مو را بهبود می بخشد.ویتامین E بعنوان یک آنتی اکسیدان نقش مهمی در سیستم ایمنی بدن ایفا می کند.از آنجایی که سلامتی موها با سلامتی سیستم ایمنی مرتبط است،می توان گفت ویتامین E با تقویت ایمنی بدن،رشد موها را افزایش می دهد.
  مقدار مصرف : ابتدا با ۴۰۰ واحد بین المللی (IU) در روز شروع کنید و کم کم آن را به ۸۰۰ تا ۱۰۰۰ واحد بین المللی در روز برسانید.واحد بین المللی مثل میلی گرم،یکی از واحدهای اندازه گیری است.
  روی:
  با تقویت ایمنی بدن،رشد موها را تحریک می کند.
  مقدار مصرف : ۵۰ تا ۱۰۰ میلی گرم در روز . بیشتر از این مقدار مصرف نکنید.
  سایر مواد مغذی
  کوانزیم Q10
   
  کوآنزیم Q10 گردش جریان خون را در سر بهبود می بخشد.مقدار اکسیژن بافت ها را افزایش می دهد.همچنین برای حفظ سلامتی قلب بسیار مهم است. ۶۰ میلی گرم در روز مصرف کنید.

  L- سیتئین و L- متیونین :
  دو اسید آمینه ای که حالت،کیفیت و رشد موها را بهبود می بخشند و از ریزش مو جلوگیری می کنند.
  مقدار مصرف : ۵۰۰ میلی گرم دو بار در روز و با معده خالی .
   
  گردآوری:گروه سبک زندگی سیمرغ
  منبع:arayesh.ir
   

  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/04/26 ] [ 1:21 AM ] [ paryka ]
  مهم نيست که چه سن و سالی داريد و يا موهای شما از چه جنسی است، مهم اين است که با عوامل ريزش موهايتان آشنا شويد و تا جايی که ميتوانيد با آنها مقابله کنيد.
  • شامپو کردن، شانه زدن يا برس کشيدن  ميتواند با شکستن مو به آن آسيب برساند. استفاده از کرم ها يا نرم کننده ها پس از شامپو زدن، مو را نرمتر و شانه کردن آن را راحت تر ميکند. موی خيس شکننده تر از موس خشک است.
  • استفاده نادرست از لوام آرايش مو، بسياری از زنان و مردان از مواد شيميايی برای موی سرشان استفاده ميکنند، مانند رنگها،مقاوم کننده ها و فرهای دائمی. اگر اين وسايل به درستی مورد استفاده قرار نگيرند به مو آسيب ميرسانند. به هر حال اگر استفاده از اين مواد بسيار زياد و به دفعات باشد، ميتواند مو را ضعيف و شکننده کند. اگر اين مواد مدت طولانی روی سر بمانند، ميتوانند مو را ضعيف و شکننده کنند.
  • در آرايش مو مانند دم اسبی بستن ئ يا بافتن که باعث کشيده شدن مو ميشوند، نبايد خيلی محکم مو را کشيد و بست زيرا کشيده شدن دائمی مو باعث ايجاد کم خونی مخصوصا در حاشيه پوست سر ميشود.
  • اگر مويی را که قبلا رنگ شده دوباره رنگ کنيد، به مو آسيب ميرسد. اگر موی شما بر اثر استفاده از اين گونه مواد شکننده شده باشد، بهتر است مدتی از اين مواد استفاده نکنيد تا موهايتان رشد کرده و تقويت شوند.
  • از خشک کردن مو با حوله و شانه زدن و برس کشيدن خشونت آميز مو بايد جدا خودداری کرد.
  • از قانون صد بار برس کشيدن ديگر پيروی نکنيد، چرا که به موی شما آسيب ميرساند. در عوض از شانه های دانه درشت با فاصله زياد و برس هايی با سر نرم و ملايم استفاده کنيد.
  • هنگامی که يک خانم باردار است موهای او بيشتر رشد ميکند اما پس از وضع حمل، موها وارد دوره استراحت ميشوند. بعضی خانمها طی دو تا سه ماه متوجه ريزش موهايشان ميشوند. اين ريزش ممکن است از يک تا شش ماه طول بکشد اما بالاخره برطرف خواهد شد.
  • بيماريها ميتوانند باعث شوند که مو در مرحله استراحت قرار گيرند. شخص ممکن است چهارهفته تا سه ماه پس از تب بالا و بيماری سخت همراه با عفونت، با ديدن ريزش شديد مو شوکه شود اما اين مشکل معمولا خود به خود برطرف ميشود.
  • هم کمکاری و هم پرکاری غده تيروئيد ممکن است ايجاد کم مويی کند. پزشک شما ميتوانيد با تست های آزمايشگاهی بيماری تيروئيد شما را تشخيص دهد. ريزش موی ايجاد شده بر اثر بيماری تيروئيد ميتواند با درمان صحيح برطرف شود.
  • بعضی از مردم به رژيمهای شديد و سخت غذايی رو می آورند که ميزان پروتئين آن کم است و يا دارای عادات غذايی بسيار غيرطبيعی هستند. آنها ممکن است دچار سوتغذيه پروتئين شوند. بدن با رفتن به مرحله استراحت رشد مو ، پروتئين را ذخيره ميکند و در نتيجه رشد مو دچار اختلال خواهد شد. ريزش بسيار شديد موی سر دو تا سه ماه بعد اتفاق خواهد افتاد و موها به آسانی از ريشه کنده خواهند شد. این وضعیت را میتوان با خوردن پروتئين کافی برطرف کرد.
  • مصرف بعضی داروها ممکن است ريزش موی موقت را به همراه داشته باشد، مثل داروهايی که برای ناراحتی هايی که در زير مورد استفاده قرار ميگيرند: نقرس، آرتروز، افسردگی فشارخون بالا. مصرف مقدار زياد ویتامين آ نيز ممکن است باعث ريزش مو شود.
  • بعضی از روشهای درمان سرطان تقسيم سلول ها در سلول های مو تاثير ميگذارند و آن را متوقف ميکنند. موها نازک ميشوند و به محض خروج از پوست سر ميشکنند. بيماران ممکن است حتی نود درصد موهای سرشان را از دست بدهند. البته موها پس از اتمام دوره درمان دوباره رشد خواهند کرد.
  • خانم هايی که در دوران استفاده از قرص های ضدبارداری دچار ريزش مو ميشوند، معمولا زمينه ارثی برای نازک شدن مو دارند. در صورت نازک شدن مو، بيمار ميتواند با متخصص زنان برای تعويض ثرص ضد بارداری اش مشورت کند
  • .

  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/04/24 ] [ 0:46 AM ] [ paryka ]
  رنگهاي اوليه اصلي

  مثل قرمز، زرد و آبي که از اين رنگهاي اصلي رنگهاي ديگر را ميسازيم.

  رنگهاي ثانويه يا فرعي

  از ترکيب مساوي دو رنگي اصلي به وجود مي آيند. مثل:

  زرد    +     آبي    =     سبز
  قرمز  +    زرد       =    نارنجي
  آبي   +    فزمز     =    بنفش

  رنگهاي فرعي ديگر

  از ترکيب يک اصلي رنگ اصلي و يک رنگ فرعي به طور مساوي به دست مِي آيند. مثل:

  آبي   +    سبز     =   فيروزه اي

  بنفش    +    قرمز    = ارغواني يا بنفش با ته سايه قرمز
   

  رنگ ها همچنين به انواع سرد و گرم تقسيم ميشوند. بعضي رنگها هم با توجه به سايه، تمايل به رنگي

  ديگر، روشني و تيرگي، سرد يا گرم خوانده ميشوند. در ترکيب رنگ سفيد و قرمز، اگر رنگ سفيد بيشتر

  باشد، رنگ صورتي حاصل سرد و اگر قرمز بيشتر باشد رنگ گرم است.

  آبي رنگ سرد است و در پوستهاي روشن، آبي تيره رنگ پوست را بيشتر نشان ميدهد. در حاليکه در

  پوست تيره، آبي روشن اين کار را انجام ميدهد. رنگ سبز رنگ سرد است، قرمز رنگ گرم و محبوب

  بيشتر افراد است و با بيشتر رنگها به راحتي ترکيب ميشود.

  رنگ خنثي است و با رنگهاي ديگر به سادگي قابل ترکيب است. سفيد نيز رنگ خنثي است. خاکستري

  رنگي سرد و خنثي است که با بسياري از رنگهاي ديگر ترکيب ميشود، به خصوص با رنگها گرم مثل زرد،

  قرمز و نارنجي.

  با کمي اطلاعات درباره رنگها ميتوانيم رنگهاي مناسب براي آرايش را آسانتر انتخاب کنيم. براي انتخاب ر

  نگ فونديشن و پودر با توجه به رنگ پوست و سايه زير پوست، کرم پودر مناسب را که به رنگ اصلي

  پوست شبيه تر است انتخاب ميکنيم.

  براي ابروها، که رنگ مناسب آنها را خوش فرم تر و پرتر نشان ميدهد، نيز رنگ مناسبي برميگزينيم. براي

  جوگندمي از مداد ابروي خاکستري و براي موهاي قرمز از مداد ابروي قهوه اي روشن استفاده ميکنيم.

  براي افرادي که موهاي مشکي و پوست تيره دارند، رنگ مداد ابروي زغالي پيشنهاد ميشود.

  سايه چشم که براي زيباتر نشان دادن چشمها استفاده ميشود در رنگهاي متنوعي ساخته ميشود.

  براي کساني که چشم کوتاه دارند، رنگ روشن چشم را بزرگتر نشان ميدهد. با شناخت کمي درباره

  رنگها و ترکيب آنها ميتوانيم با کمي دقت، رنگ متناسب با چشم را انتخاب نماييم که حتما با مدل و رنگ

  لباس هماهنگي داشته باشد.

  در مورد رژ لب، خانم هايي که پوست روشن دارند، رژ لب تيره را براي آرايش خود کمي زياد ميدانند و

  رنگهاي شفاف و روشن را ترجيح ميدهند و خانمهايي که پوست تيره دارند آسانتر طرف رنگهاي شاد و تند

  ميروند. البته با توجه به مد، فصل و رنگ لباس، اگر لازم باشد ميتوانيم رنگ دلخواه را با ترکيب چند رنگ

  به دست بياوريم. خانمهايي که موهاي بلوند، سفيد و خاکستري دارند ميتوانند از رژ لبهاي صورتي

  روشن، قرمز روشن و نارنجي کم رنگ استفاده کنند. براي موهاي قرمز، رژ لب هلويي، صورتي، قرمز

  روشن و شفاف توصيه ميشود. خانمهايي که موهاي مسي و شرابي دارندميتوانند رنگهاي فوق را به

  صورت تيره تر استفاده کنند. براي موهاي قهوه اي روشن و متوسط رژ لب صورتي، قرمز مرجاني، قرمز

  قهوه اي روشن و رنگهاي در اين رديف و براي موهاي قهوه اي تيره و مشکي، رنگهاي فوق در طيفهاي

  تيره تر مناسب هستند.  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/04/22 ] [ 2:5 AM ] [ paryka ]

  بنام خالق زیباییها

  ازآنجا که ابرو  در زیبایی چهره  نقش بسزایی دارد لذا در حفظ ونگهداری آن باید کوشا باشیم

  ویکی از راهای  حفظ موهای ابرو وجلوگیری از ریزش آن شستن به موقع و استفاده 

  درست  از وسایل آرایشی می باشد کسانی که از مواد رنگ کننده ابرو استفاده میکنن  باید

  در بهداشتی بودن  مواد آرایشی  دقت لازم را در برنامه خود داشته باشند واز تاتوهایی 

  استفاده کنند که وازلین آنها  از نوع بی بو و کم چرب باشد طرز شناخت  تاتوهای بهداشتی

   باید تاتوی ابرو بصورت صاف وبدون شیئی خارجی باشد یعنی باید در آن هیچ چیز اظافه ایی 

  دیده نشود .ولایه چربی بر روی تاتو مشاهده نگردد .

  برای تقویت ابروهای کم پشت وظعیف لوسیونی گیاهی  می توانید درست کنید که  نیاز به

  دستور هیچ پزشکی ندارد و بهترین نتیجه را بعد از گذشت دو هفته مشاهد کنید .

  ابتدامواد لازم را  بیان میکنم و بعد طرز  ساخت و استفاده را شرح می دهم .

  ۱-گیاه گزنه (در کتابهای پزشکی نیز به این نام معروف است ودر عطاری ها نیز همین نام را دارد)  ۲-بابونه(در کتابهای پزشکی بابونه ودر بعضی نقاط به میمینک معروف است) ۳-آویشن(در کتابهای طبی به همین نام معروف است ودر بعضی نقاط به اوشه واویشه معروف است ) ۴-رازیانه(در کتب پزشکی به این نام معروف ودر اکثر نقاط و زبانها  همین نام را استفاده میکنن) ۵-گیاه دم اسب(این گیاه را در عطاری ها به همین نام  میشناسن ودر کتب  پزشکی نیز همین نام را دارا میباشد).لازم به ذکر است که مقدار استفاده هر کدام باید ۲۰

  گرم باشد.ومقدار آبی که استفاده میکنید یک لیتر ونیم وکاملا تمیز  وبدون نمک باشد.

   گیاهانی را که در بالانام برده شده را اگر  سبز وتازه هستند کاملا تمیز شسته و ریز میکنید

  اگر چنانچه خشک  شده را محیا کرده اید  آنرا کاملا  با دقت تمیز کرده و جدا از هر گونه

  خار وخاشک میکنید و آنها را در آب سرد   گزاشته تا یک ساعت در آن نرم شوند البته هر

  کدام را جداگانه در ظرف آب سرد بگزارید تا نرم شوند این کار هم به تمیز شدن آنها کمک

  میکند وهم به حالت آماده برای ساخت لوسیون در می آیند.

  بعد آماده کردن اولیه گیاهان آنها را در آب  تمیز  میجوشانید برای مدت ۱۰ دقیقه بگذارید

  بجوشند  وبعد شعله آن را کم کرده وبگزارید نرم نرم پخته شود . باید طوری پخته شود که

  که  یک لیتر ونیم  آب به اندازه نصف ربع لیتر آب در ظرف باقی بماند .

  وقتی کاملا مشهود شد که مواد لح شده ودر هم مخلوط شده اند  آن را از روی  شعله بیرون 

  آورده ومی گزارید سرد شود .بعد آن را از یک صافی کاملا تمیز عبور داده چیزی که بدست 

  می آید  لوسیون مورد نظر میباشد. بعد لوسیون را در جای خنک  گذاشته وبعد از یک ساعت

  آماده مصرف میباشد. 

  طرز استفاده...

  ابروها را کاملا تمیز شسته لازم به ذکر است که از صابونی استفاده کنید که بر روی پوست 

  اثری باقی نگزارد وکاملا تمیز شود .لوسیون را بر روی  خط ابرو گذاشته  و مدت دو ساعت  

  نگهدارید وبعد با آب سرد بشویید .دقت کنید به جاهای اضافی صورت  پاشیده نشود  وبا دقت

  روی خط ابرو و خطی که دوست دارید رشد کند لوسیون را  بگزارید زیرا این لوسیون چنان  

  اثر گذار است که اطراف ابرو نیز رشد میکند لذا دقت کامل را بکنید .در خانمها برای تقویت

  موهای سر وجاهای کم مو قابل استفاده هست  .این لوسیون بایددر جای خنک نگهداری شود

  واگر در جای کاملا خنک نگهداری شود (یخچال) برای مدت یک هفته قابل استفاده است در

  غیر اینصورت بیشتر از چهار روز قابل استفاده نیست وباید مجددا لوسیون ساخته شود .

  بعد از گذشت دوهفته می بینیدصاحب ابروهای پر پشت وزیبایی در صورت خود هستید.

  امید وارم توانسته باشم لبخند رضایت را در چهره شما عزیزان هدیه کرده باشم


  موضوعات مرتبط: مو
  [ 89/04/19 ] [ 1:26 PM ] [ paryka ]
  .: Weblog Themes By Iran Skin :.

  About

  Blog Categories